7/24 Para Transferi ve Kolay Adres Tanımlama

Kolay Adres ile para transferi dönemi başladı. Garanti BBVA Mobil’den Kolay Adres tanımlamanızı yapın, 26 haneli IBAN’ı dert etmeyin!

Size para gönderecek kişilerle cep telefonu, e-posta, kimlik, vergi ya da pasaport numaranızı paylaşın. Üstelik FAST ile dilediğiniz gün ve saatte farklı banka hesapları arasında 7/24 para transferi kolaylığını yaşayın!

Kolay Adres Tanımı Nedir?

T.C. Merkez Bankası’nın 12 Kasım 2020 tarihinde duyurduğu Fonların Anlık ve Sürekli Transferi (FAST) sisteminin yanı sıra EFT ve Havale para transferi işlemlerinde, IBAN’ın yerine cep telefonu, e-posta, kimlik, vergi ve pasaport numarası bilgilerini eşleştirmeyi sağlayan sistemdir.

Kolay Adresleme Tanımı ile birlikte Garanti BBVA Mobil kullanıcısı bireysel müşterilerimiz cep telefonu, e-posta, kimlik, vergi ve pasaport numarası bilgilerini, tüzel müşterilerimiz ise cep telefonu, e-posta ve vergi kimlik numaralarını IBAN ile eşleştirerek FAST işlemlerini 7 gün 24 saat gerçekleşebilecektir.

Kolay Adres Tanımlama Nasıl Yapılır?

Garanti BBVA Mobil ile Kolay Adres tanımlamanızı yapmak çok kolay!

 • Hemen Garanti BBVA Mobil'e girin.
 • Hesap ve Kart bölümünü açın.
 • Hesaplar adımına dokunarak Vadesiz Hesap detayınızdan Kolay Adres Tanımlamanızı kolayca yapın*.

Kolay Adres ile Para Transferi Nasıl Yapılır?

 • Garanti BBVA Mobil’den İşlemler menüsüne girin.
 • Para Transferleri altında yer alan Kolay Adrese Transfer seçeneğine dokunun.
 • Para göndermek istediğiniz kişinin cep telefonu, kimlik numarası gibi bilgilerinden hangisi Kolay Adres olarak tanımlıysa seçin.
 • Kolay Adres ve tutar bilgilerini girerek işleminizi onaylayın.

*Tanımlanan her bir bilgi tek bir IBAN numarasıyla eşleşmektedir. Aynı bilgi farklı bankalardaki IBAN’lar için kullanılmak istenirse, Kolay Adresleme’de son tanımlama yapılan bankanın IBAN bilgisi geçerli olacaktır.

Yapmış olduğunuz tanımlamaları ise Kolay Adres Tanımlama ekranında listeleyebilir ve güncelleyebilirsiniz.

Garanti BBVA Mobil’i App Store ya da Google Play üzerinden indirebilirsiniz. Aynı zamanda 3342’ye "Garanti BBVA Mobil" yazıp kısa mesaj gönderdikten sonra cep telefonunuza gelen kısa mesajdaki linke tıklayarak da Garanti BBVA Mobil uygulamasını anında indirebilirsiniz.

 

 • Sıkça Sorulan Sorular
  • IBAN’ınızı cep telefonu, e-posta, kimlik, vergi ya da pasaport numaranızla eşleştirebilir ve size para gönderecek kişiler ile IBAN yerine, Kolay Adres tanımınızı paylaşabilirsiniz. Kolay Adres bilgilerinizi FAST, EFT ve Havale işlemlerinde kullanabilirsiniz.

  • Garanti BBVA mobil kullanıcısı bireysel müşterilerimiz 5 adet vadesiz TL hesabı için Kolay Adres Tanımlama gerçekleştirebilir veya bir vadesiz TL hesabınıza birden fazla bilgiyi (cep telefonu, e-posta, kimlik, vergi ya da pasaport numarası) tanımlayabilirsiniz.

   Kolay Adres olarak kullanılabilecek bilgilerden her birine yalnızca bir vadesiz TL hesabı bağlanabilir.

   Yapmış olduğunuz tanımlamaları ise Kolay Adres Tanımlama ekranında listeleyebilir ve güncelleyebilirsiniz.

  • Kolay Adres olarak kullanılacak bilgiler yalnızca bir IBAN’a bağlanabilir. Birden fazla IBAN’a Kolay Adres Tanımı yapılmak istenmesi durumunda , tanımlanacak bilgilerin farklı bilgiler olması gerekmektedir. Toplam 5 adet IBAN için Kolay Adres Tanımı yapılabilecektir.

  • Kolay Adres Tanımlama işlemini ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz. Ürün ve hizmet ücretlerimiz hakkında buradan detaylı bilgi alabilirsiniz.

  • Tüm müşterilerimiz FAST üzerinden kendilerine gelen transferleri alabilecek olup; FAST ile gönderim işlemleri ilk etapta yalnızca Garanti BBVA Mobil (Bireysel) kanalından yapılabilecektir. Garanti BBVA Mobil Kurumsal için geliştirmelerimiz devam etmektedir.

  • FAST ile para transferini bireysel müşterilerimiz Garanti BBVA Mobil’de Para Transferleri > Iban’a Transfer ve Kolay Adrese Transfer adımlarından gerçekleştirebilmektedir.

  • FAST (Fonların Anlık ve Sürekli Transferi) kapsamında, belirlenen limitler dahilinde para transferlerinizi 7 gün 24 saat gerçekleştirebileceksiniz. Üstelik para saniyeler içerisinde alıcının hesabına geçecek!

   FAST (Fonların Anlık ve Sürekli Transferi) ve Kolay Adres Sistemleri ilk etapta 50.-TL işlem limiti ile müşterilerimizin kullanımına sunulmaya başlanmış olup; T.C. Merkez Bankası’nın yönlendirmeleri doğrultusunda Ocak 2021 sonuna kadar yapılacak artışlarla 1.000.-TL’ye yükseltilecektir.

   EFT ve havale işlemlerinizi mevcut koşulları ile yapmaya devam edebilir, bu işlemleriniz için de Kolay Adres tanımlarınızı kullanabilirsiniz.

  • FAST (Fonların Anlık ve Sürekli Transferi) ile belirlenen limitler dahilinde para transferlerinizi mesai saati sınırlaması olmadan yapabilirsiniz.

  • EFT sistemi mevcut işlem saatleri devam etmektedir. FAST sistemi aracılığıyla belirlenen limitler dahilinde para transferleriniz 7 gün 24 saat yapılabilecektir.

  • EFT sistemi mevcut işlem saatleri devam etmektedir. FAST sistemi aracılığıyla belirlenen limitler dahilinde 7/24 para transferi yapılabilecektir.