Select Plan

Size özel, ayrıcalıklı Emeklilik Planı, Garanti BBVA’dan.

.

Rahat bir emekliliğe sıfır kesinti ayrıcalığı ile katılıp, geleceğiniz için en doğru kararı vermek istiyorsanız, Select Plan tam size göre!

Hızlı bir şekilde emeklilik birikiminizi artırmak için Select Plan size özel 2 alternatif sunuyor. Bunlar içerisinden size uygun olanı seçerek geleceğiniz için yatırım yapmaya hemen başlayabilirsiniz.

 • Özellikler ve Avantajlar

  Size en uygun ödeme planını seçersiniz: Kendinize en uygun planı oluşturabilmeniz için Select Plan’da sizlere iki seçenek sunulur.

  İlk seçenekte 1.865 TL aylık katkı payı öderken, ikinci seçenekte başlangıç kapitali olarak 37.074 TL ödeme yaptıktan sonra, aylık katkı payınız 485 TL olarak düzenlenir.

  100 sizden 25’i devletten: Bireysel emeklilikte her ay ödediğiniz katkı payına %25 devlet katkısı sağlanır. Örneğin, siz her ay 1.202 TL’lik bir ödeme gerçekleştiriyorsanız, devlet de bunun üzerine 300,50 TL katkı sağlar ve birikim hesabınıza 1.502,50 TL olarak yansır. Devlet katkısı hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

  Kesintiler hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

  Bonus emeklilik: Birikmiş bonuslarınızı bireysel emeklilik hesabınıza aktararak daha çok yatırım yapma imkanına sahip olabilirsiniz.

  Fon dağılımı değişiklik hakkı: Yıl içinde 6 kez fon dağılımı değişikliği yapma hakkına sahipsiniz. Select Plan ile birikimlerinizi ve tasarruflarınızı büyütürken, Garanti BBVA’nın yatırım alanındaki başarısına güvenerek, risk getiri tercihlerinize ve yatırım yapmak istediğiniz para birimine göre farklı yatırım stratejileriyle sunulan, kendinize özel fon dağılımınızı belirleyebilirsiniz. Fonlarla ilgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

  Başka plana geçme hakkı: Yıl içinde 4 kez plan değişikliği yapma hakkına sahipsiniz. Böylelikle kolayca başka bireysel emeklilik planlarına da geçiş yapabilirsiniz.

  Ödemeler sizin kontrolünüzde: Bireysel emeklilik planları esnek bir ödeme anlayışına sahiptir. Dilediğiniz zaman aylık katkı payı ödemelerinizi artırabilir, düşürebilir, hatta ara da verebilirsiniz.

 • Sıkça Sorulan Sorular

  "Yardım ve Öneriler" bölümümüzden aşağıdaki soruların sizin için faydalı olabileceğini düşündük...

  Emekliliğe hak kazanmadan sistemden ayrılabilir miyim?

  Bireysel Emeklilik Sistemi'nden istediğiniz zaman çıkabilirsiniz ancak bu durumda emekli olmanın getirdiği avantajlardan yararlanamazsınız.

  Detaylı bilgiSistem katılımcının hakkını nasıl koruyor?

  Emeklilik şirketleri, Hazine Müsteşarlığı, SPK, bağımsız aktüeryal denetçiler, bağımsız dış denetim ve şirket iç denetçisi tarafından sürekli denetimden geçmektedir.

  Detaylı bilgiBireysel Emeklilik Sistemi'ne ne kadar ödeme yapılıyor?

  Bireysel Emeklilik Sistemi'nde, ödeyeceğiniz katkı paylarınızı bütçenize, gelecekte almak istediğiniz emekli maaşı veya toplu paraya göre siz belirlersiniz.

  Detaylı bilgiBES birikimimi nereden takip edebilirim?

  Garanti BBVA Emeklilik'teki bireysel emeklilik sözleşmelerinizle ilgili tüm detayları Garanti BBVA Emeklilik İnternet/Cep Bankacılığı'ndan takip edebilirsiniz.

  Detaylı bilgi

İlginizi çekebilir...

Görünmez Kaza Sigortası

Görünmez kazalara karşı kendinizi güvence altına alın.

Görünmez kazalara karşı kendinizi güvence altına alın.
Garanti BBVA'lı Yarınlar Sigortası

Geleceğiniz güvence, içiniz rahat.

Geleceğiniz güvence, içiniz rahat.
Fon Biriktiren Hesap

Düzenli yatırım ödemelerinizi kredi kartınızla yapın.

Fon Biriktiren Hesap