Prestige Plan

Prestijli bir emekliliğe siz de adım atın!

.

Prestijli bir emekliliğe düşük kesinti ve çok özel avantajlarla katılmak istiyorsanız Prestige Plan tam size göre!

Prestige Plan’ın sunduğu 2 ayrı seçenekten size uygun olanı seçerek, ödemelerinizde avantaj sağlayabilirsiniz. Size en uygun ödeme koşullarını sunmak için oluşturulan alternatifleri değerlendirerek emeklilik planınızı yapmaya bugünden başlayın.

Ayrıca Bonus ve Flexi kredi kartınızla yaptığınız ödemelerde ekstra bonus kazanır ve dilerseniz biriken bonuslarınızı emeklilik sözleşmenize aktararak emeklilik birikiminizi artırabilirsiniz.

 • Özellikler ve Avantajlar

  Size en uygun ödeme planını seçersiniz: Kendinize en uygun planı oluşturabilmeniz için Prestige Plan’da sizlere iki seçenek sunulur.

  İlk seçenekte 1.145 TL aylık katkı payı öderken, ikinci seçenekte 22.487 TL başlangıç kapitali ile başlar, aylık 590 TL ödeyerek katkı payı tutarınızı düşürmüş olursunuz.

  100 sizden 30’u devletten: Bireysel emeklilikte her ay ödediğiniz katkı payına %30 devlet katkısı sağlanır. Örneğin, siz her ay 600 TL’lik bir ödeme gerçekleştiriyorsanız, devlet de bunun üzerine 180 TL katkı sağlar ve birikim hesabınıza 780 TL olarak yansır. Devlet katkısı hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

  Kesintiler hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

  Bonus emeklilik: Birikmiş bonuslarınızı bireysel emeklilik hesabınıza aktararak daha çok yatırım yapma imkanına sahip olabilirsiniz.

  Başka plana geçme hakkı: Yıl içinde 4 kez plan değişikliği yapma hakkına sahipsiniz. Böylelikle kolayca başka bireysel emeklilik planlarına da geçiş yapabilirsiniz.

  Fon dağılımı değişiklik hakkı: Yıl içinde 12 kez fon dağılımı değişikliği yapma hakkına sahipsiniz. Prestige Plan ile birikimlerinizi ve tasarruflarınızı büyütürken, Garanti BBVA’nın yatırım alanındaki başarısına güvenerek, risk getiri tercihlerinize ve yatırım yapmak istediğiniz para birimine göre farklı yatırım stratejileriyle sunulan, kendinize özel fon dağılımınızı belirleyebilirsiniz. Fonlarla ilgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz

  Ödemeler sizin kontrolünüzde: Bireysel emeklilik planları esnek bir ödeme anlayışına sahiptir. Dilediğiniz zaman aylık katkı payı ödemelerinizi artırabilir, düşürebilir, hatta ara da verebilirsiniz.

 • Sıkça Sorulan Sorular

  "Yardım ve Öneriler" bölümümüzden aşağıdaki soruların sizin için faydalı olabileceğini düşündük...

  Bireysel Emeklilik Sistemi'nde lehdar kimdir?

  Lehdar, lehine sözleşme yapılan kişidir. Katılımcı vefat ederse, değerlendirilen birikimleri, medeni kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla sözleşmedeki lehdar(lar)a ödenir.

  Detaylı bilgiTakasbank nedir?

  Takasbank, Bireysel Emeklilik Sistemi'nin başlamasıyla emeklilik yatırım fonlarının da saklayıcısı konumuna gelmiştir.

  Detaylı bilgiFon dağılımımı hangi sıklıkla değiştirebilirim?

  Fon dağılımınızı yılda 12 kez değiştirebilirsiniz.

  Detaylı bilgiEmekliliğe hak kazanmadan sistemden ayrılabilir miyim?

  BES'ten dilediğiniz zaman çıkış yapabilirsiniz.

  Detaylı bilgi

İlginizi çekebilir...

Görünmez Kaza Sigortası

Görünmez kazalara karşı kendinizi güvence altına alın.

Görünmez kazalara karşı kendinizi güvence altına alın.
Garanti BBVA'lı Yarınlar Sigortası

Geleceğiniz güvence, içiniz rahat.

Geleceğiniz güvence, içiniz rahat.
Fon Biriktiren Hesap

Düzenli yatırım ödemelerinizi kredi kartınızla yapın.

Fon Biriktiren Hesap