Prestige Plan

Prestijli bir emekliliğe siz de adım atın!

.

Prestijli bir emekliliğe düşük kesinti ve çok özel avantajlarla katılmak istiyorsanız Prestige Plan tam size göre!

Prestige Plan’ın sunduğu 2 ayrı seçenekten size uygun olanı seçerek, ödemelerinizde avantaj sağlayabilirsiniz. Size en uygun ödeme koşullarını sunmak için oluşturulan alternatifleri değerlendirerek emeklilik planınızı yapmaya bugünden başlayın.

Ayrıca Bonus ve Flexi kredi kartınızla yaptığınız ödemelerde ekstra bonus kazanır ve dilerseniz biriken bonuslarınızı emeklilik sözleşmenize aktararak emeklilik birikiminizi artırabilirsiniz.

 • Özellikler ve Avantajlar

  Size en uygun ödeme planını seçersiniz: Kendinize en uygun planı oluşturabilmeniz için Prestige Plan’da sizlere iki seçenek sunulur.

  İlk seçenekte 740 TL aylık katkı payı öderken, ikinci seçenekte 14.703 TL başlangıç kapitali ile başlar, aylık 380 TL ödeyerek katkı payı tutarınızı düşürmüş olursunuz.

  100 sizden 25’i devletten: Bireysel emeklilikte her ay ödediğiniz katkı payına %25 devlet katkısı sağlanır. Örneğin, siz her ay 600 TL’lik bir ödeme gerçekleştiriyorsanız, devlet de bunun üzerine 150 TL katkı sağlar ve birikim hesabınıza 750 TL olarak yansır. Devlet katkısı hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

  Kesintiler hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

  Bonus emeklilik: Birikmiş bonuslarınızı bireysel emeklilik hesabınıza aktararak daha çok yatırım yapma imkanına sahip olabilirsiniz.

  Başka plana geçme hakkı: Yıl içinde 4 kez plan değişikliği yapma hakkına sahipsiniz. Böylelikle kolayca başka bireysel emeklilik planlarına da geçiş yapabilirsiniz.

  Fon dağılımı değişiklik hakkı: Yıl içinde 6 kez fon dağılımı değişikliği yapma hakkına sahipsiniz. Prestige Plan ile birikimlerinizi ve tasarruflarınızı büyütürken, Garanti BBVA’nın yatırım alanındaki başarısına güvenerek, risk getiri tercihlerinize ve yatırım yapmak istediğiniz para birimine göre farklı yatırım stratejileriyle sunulan, kendinize özel fon dağılımınızı belirleyebilirsiniz. Fonlarla ilgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz

  Ödemeler sizin kontrolünüzde: Bireysel emeklilik planları esnek bir ödeme anlayışına sahiptir. Dilediğiniz zaman aylık katkı payı ödemelerinizi artırabilir, düşürebilir, hatta ara da verebilirsiniz.

 • Sıkça Sorulan Sorular

  "Yardım ve Öneriler" bölümümüzden aşağıdaki soruların sizin için faydalı olabileceğini düşündük...

  Emekliliğe hak kazanmadan sistemden ayrılabilir miyim?

  Bireysel Emeklilik Sistemi'nden istediğiniz zaman çıkabilirsiniz ancak bu durumda emekli olmanın getirdiği avantajlardan yararlanamazsınız.

  Detaylı bilgi

  Sistem katılımcının hakkını nasıl koruyor?

  Emeklilik şirketleri, Hazine Müsteşarlığı, SPK, bağımsız aktüeryal denetçiler, bağımsız dış denetim ve şirket iç denetçisi tarafından sürekli denetimden geçmektedir.

  Detaylı bilgi

  Bireysel Emeklilik Sistemi'ne ne kadar ödeme yapılıyor?

  Bireysel Emeklilik Sistemi'nde, ödeyeceğiniz katkı paylarınızı bütçenize, gelecekte almak istediğiniz emekli maaşı veya toplu paraya göre siz belirlersiniz.

  Detaylı bilgi

  BES birikimimi nereden takip edebilirim?

  Garanti Emeklilik'teki bireysel emeklilik sözleşmelerinizle ilgili tüm detayları Garanti Emeklilik İnternet/Cep Şubesi'nden takip edebilirsiniz.

  Detaylı bilgi

İlginizi çekebilir...

Görünmez Kaza Sigortası

Görünmez kazalara karşı kendinizi güvence altına alın.

Görünmez kazalara karşı kendinizi güvence altına alın.

Garanti BBVA'lı Yarınlar Sigortası

Geleceğiniz güvence, içiniz rahat.

Geleceğiniz güvence, içiniz rahat.

Fon Biriktiren Hesap

Düzenli yatırım ödemelerinizi kredi kartınızla yapın.

Fon Biriktiren Hesap