Yardım ve Öneriler

Garanti BBVA'lı VIOP işlemlerini nasıl yapabilirim?

VIOP işlemlerinizi Garanti BBVA üzerinden 2 şekilde yapabilirsiniz.

  • Yatırım Merkezlerimiz Aracılığıyla: Şubeniz üzerinden Yatırım Merkezlerimize yönlendirilerek, ya da Yatırım Merkezlerimizi ve Seans Odalarımızı arayarak bilgi alabilirsiniz. Yatırım Merkezlerimiz için tıklayınız.
  • İnternet Üzerinden: İnternet üzerinden Garanti’li VIOP işlemleri yapmak için hesabınızın bulunduğu şubemize gelerek ilgili VIOP sözleşmelerini imzalamanız gerekmektedir. Gerekli evrak bilgisi ve Garanti BBVA VIOP İnternet işlem şartları ile ilgili ön bilgi almak için şubenizi arayabilirsiniz.

Tarafımıza ulaşan sözleşmelerinizle VIOP hesabınız Takasbank sistemine tanımlanır ve ertesi gün hesabınız aktif hale geçer. Garanti BBVA’nın Takasbank nezdindeki hesabına teminat aktarımını gerçekleştirdiğiniz anda işlem yapabilirsiniz.
Garanti BBVA İnternet VIOP işlemlerinde komisyon oranımız işlem hacmi üzerinden %0,084(onbinde 8,4) olarak uygulanmaktadır.

İlgili sorular

  1. VIOP'ta (Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası) işlem yapmanın avantajları nelerdir?

    Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası yatırımcıya açığa satış imkanı tanımaktadır. Etkin bir şekilde alternatif yatırım araçlarına dağıtma imkanı sunmaktadır.

  2. İnternetten VIOP işlemleri yaparken işlem saatleri, teminat gönderme, teminat tamamlama çağrısı (Margin Call) ve temerrüt esasları nelerdir?

    İnternet üzerinden yapacağınız VIOP İşlemlerini VIOP seans saatlerinde gerçekleştirebilirsiniz. Seans bitiminden itibaren ilk 10 dk içinde verdiğiniz emirler iptal edilecektir.

Diğer yardım kanallarıDiğer yardım kanalları

Yardım ve Öneriler Ana Sayfa

Telefonda yardım almak için ise:Müşteri İletişim Merkezi / 444 0 333