Yardım ve Öneriler

Statü upgrade’i nedir?

  • THY Özel Yolcu Programında 4 adet statü bulunmaktadır. Bu statüler Classic, Classic Plus, Elite ve Elite Plus’dır. THY Özel Yolcu Programına yeni üye olan müşteriler Classic statü ile başlar, sonrasında yaptıkları uçuşlara göre statülerini artırabilirler. THY Özel Yolcu Programı statülerinde upgrade ederek ekstra bagaj hakkı, ücretsiz upgrade gibi özel uçuş ve havalimanı hizmetlerinden  yaralanır.
  • Haziran 2012’ye kadar statü upgrade sadece uçuşlardan kazanılan millerle mümkün olabilmekteydi. Haziran 2012 itibarıyla ise biriken miller statü miline çevirerek, statülerde upgrade edilebilir. Örneğin Classic statüde bir THY Özel yolcu Programı üyesi biriktirdiği milleri statü miline çevirerek Classic Plus olabilir. Statü upgrade yapan bir müşterimiz  Miles&Smiles kredi kartıyla alışverişlerden daha fazla mil kazanır, ayrıca özel uçuş ve havalimanı hizmetlerinden de faydalanır.

İlgili sorular

  1. Refakatçi bilet ve Upgrade nedir?

    Kendinize ücretli bir bilet almanız durumunda yanınızda seyahat edecek kişinin biletini çok daha uygun mil bedelleri ile alabilirsiniz. Bedeli ödenmiş her bilet karşılığında tek 1 refakatçi bileti verilmektedirRefakat eden yakınınız, gidişte veya dönüşte, sizinle aynı uçakta ve aynı veya daha düşük uçuş sınıfında yolculuk etmelidir. Refakatçi biletler mil karşılığı upgrade edilemez. Refakatçi bileti ile yapılan yolculuklardan mil kazanılamaz.

  2. Miles&Smiles kredi kartı ile, Türk Hava Yolları’nın sunduğu Miles&Smiles kartın farkı nedir?

    Miles&Smiles Türk Hava Yolları Özel Yolcu Programı kartıdır. Miles&Smiles kredi kartı ise, Garanti BBVA tarafından sunulmaktadır ve yapacağınız alışverişlerden ve kampanyalardan da mil kazanmanızı sağlar.

Diğer yardım kanallarıDiğer yardım kanalları

Yardım ve Öneriler Ana Sayfa

Telefonda yardım almak için ise:Müşteri İletişim Merkezi / 444 0 333