Yardım ve Öneriler

Statü upgrade’i nedir?

  • Türk Hava Yolları Yolcu Programında 4 adet statü bulunmaktadır. Bu statüler Classic, Classic Plus, Elite ve Elite Plus’dır. Türk Hava Yolları Yolcu Programına yeni üye olan müşteriler Classic statü ile başlar, sonrasında kazandıkları statü millerine göre statülerini artırabilirler. Türk Hava Yolları Yolcu Programı statülerini upgrade ederek ekstra bagaj hakkı, ücretsiz upgrade gibi özel uçuş ve havalimanı hizmetlerinden yaralanır.

İlgili sorular

  1. Refakatçi bilet ve Upgrade nedir?

    Kendinize ücretli bir bilet almanız durumunda yanınızda seyahat edecek kişinin biletini çok daha uygun mil bedelleri ile alabilirsiniz. Bedeli ödenmiş her bilet karşılığında tek 1 refakatçi bileti verilmektedirRefakat eden yakınınız, gidişte veya dönüşte, sizinle aynı uçakta ve aynı veya daha düşük uçuş sınıfında yolculuk etmelidir. Refakatçi biletler mil karşılığı upgrade edilemez. Refakatçi bileti ile yapılan yolculuklardan mil kazanılamaz.

  2. Miles&Smiles Garanti kredi kartları ile, Türk Hava Yolları’nın sunduğu Miles&Smiles kartın farkı nedir?

    Miles&Smiles Türk Hava Yolları Yolcu Programı statü kartıdır. Miles&Smiles Garanti kredi kartları ise, Garanti BBVA tarafından sunulmaktadır ve yapacağınız alışverişlerden ve kampanyalardan mil kazanmanızı sağlar.

Diğer yardım kanallarıDiğer yardım kanalları

Yardım ve Öneriler Ana Sayfa

Telefonda yardım almak için ise:Müşteri İletişim Merkezi / 444 0 333