Yardım ve Öneriler

Şifrematik'in PIN Kodu nedir? Unutursam ya da değiştirmek istersem ne yapacağım?

Şifrematik PIN Kodu, Şifrematik ile şifre üretmenizi sağlayan sizin belirleyeceğiniz bir güvenlik kodudur. Şifrematik’inizi ilk teslim aldığınızda bu kodla ilgili ayrıntılı bilgiyi kullanım kılavuzunda bulacaksınız.
PIN Kodunu 5 defa yanlış girmeniz durumda Şifrematik’iniz kilitlenecektir. Şifrematik PIN Kodunu unutursanız ya da Şifrematik’iniz kilitlenmiş ise buraya tıklayınız, ya da en yakın Garanti BBVA şubesi’ne başvurunuz.
Şifrematik’inizi mevcut PIN kodunuz ile açıp Garanti BBVA İnternet Bankacılığı şifresi ürettirdikten sonra cihazın sağ alt köşesinde yer alan ok işaretli tuşa 3 saniye basınız. Bu durumda Şifrematik sizden yeni PIN kodunuzu belirlemenizi isteyecektir.

İlgili sorular

  1. Şifrematik başvurusu yapabilmem için Garanti BBVA müşterisi ya da garantibbva.com.tr kullanıcısı olmam gerekli mi? Ücretli midir? Nasıl talep edebilirim ve teslim alabilirim?

    Evet. Şifrematik sahibi olabilmeniz için Garanti BBVA müşterisi olmanız ve İnternet Şubesi kullanıcısı olmanız gerekmektedir. Şifrematik aktivasyonunu sadece ve sadece mevcut parolanız / şifreniz ile giriş yaptığınız İnternet Şubesi'nden yapabilirsiniz. Bu nedenle öncelikle İnternet Şubesi kullanıcısı olmanız gerekmektedir. İnternet Şubesi'ne başvuru için tıklayın.Şifrematik talebi sırasında bir defalık 30 TL Şifrematik hizmet bedeli alınmaktadır.Şifrematik talebini yalnızca İnternet Şubesi'nde bulunan Şifrematik menüsünden yapabilirsiniz. Şirketler ise Şifrematik talebi için şubelerine başvurabilirler.Şifrematik'iniz 7 iş günü içerisinde talep sırasında belirttiğiniz adresinize kurye ile ulaştırılacaktır.Şirketler ise Şifrematik'lerini şubelerinden alabilirler.

  2. Şifrematik nedir, nasıl çalışır? Boyutları nedir ve bana ne sağlar? Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi ve Şirketlerin Garanti BBVA İnternet Bankacılığı için de kullanabilir miyim?

    Şifrematik, Garanti BBVA İnternet Bankacılığı kullanımınızda ekstra güvenlik sağlayan "Tek Kullanımlık Şifre" üretme cihazıdır.

Diğer yardım kanallarıDiğer yardım kanalları

Yardım ve Öneriler Ana Sayfa

Telefonda yardım almak için ise:Müşteri İletişim Merkezi / 444 0 333