Yardım ve Öneriler

Sanal POS nasıl çalışır?

Garanti Sanal POS sistemi, internet mağazalarına, mağazanın hosting platformuna ve teknik ekibin seçimine bağlı olarak çeşitli şekillerde entegre edilebilir. Entegrasyon işlemi, seçilen platforma uyumlu API’ler kullanılarak gerçekleştirilebilir.

Windows Nt 4.0 ve 2000 Server’lar için

Windows tabanlı sistemlerde entegrasyon: COM, CGI, Java API’si, Microsoft SiteServer ve Microsoft CommerceServer Objeleri ve Güvenli Ortak Ödeme Sayfası kullanılarak yapılabilir.

DLL yönteminde ödeme işlemleri, EstPayCom Componenti server’a register edilip, componentin fonksiyonlarının program içinden çağırılması şeklinde gerçekleştirilir. CGI yönteminde ise ödeme işlemi, gerekli bilgilerin Sanal POS CGI’ına gönderilmesi ile gerçekleştirilir. Benzer şekilde Jlink API’si kullanılarak da ödeme işlemi gerçekleştirilebilir.

Microsoft Siteserver veya Microsoft Commerce Server mağaza geliştirme programları için özel olarak tasarlanmış entegrasyon programcıkları da mevcuttur. Bu ortamlarda geliştirilen mağazalar için bu programların kurulması entegrasyon için yeterli olmaktadır.

5. yöntem olarak da Güvenli Ortak Ödeme Sayfası kullanılabilir. Bu hizmet ile ilgili ayrıntılı bilgi Güvenli Ortak Ödeme Sayfası makalesinde bulunabilir.

UNIX/Linux Tabanlı Server’lar için

UNIX tabanlı sistemlerde entegrasyon: CGI, Java API’si ve Güvenli Ortak Ödeme Sayfası kullanılarak yapılabilir.

CGI yönteminde ödeme işlemi, gerekli bilgilerin Sanal POS CGI’ına gönderilmesi ile gerçekleştirilir. CGI’ın Linux, Sun Solaris ve HPUX için derlenmiş hali mevcut olup diğer platformlar için de uygulamanın derlenmesi mümkün olmaktadır.

Ödeme işlemi için Java API’si de kullanılabilir.

Bir diğer yöntem de Güvenli Ortak Ödeme Sayfası’nın kullanılmasıdır. Bu hizmet ile ilgili ayrıntılı bilgi Güvenli Ortak Ödeme Sayfası makalesinde bulunabilir.

İlgili sorular

  1. Hangi kurallar Fraud'u azaltır?

    Her işyerinin farklı bir ürünü ve müşteri kitlesi vardır. Bu doğrultuda, genel olarak Fraud'u azaltan kural vermek çok zor olacaktır.

  2. 2. Sanal POS almak için yapılması gerekenler nelerdir?

    Sanal POS alma işlemi aslında ek POS işlemidir. Yeniden Üye İşyeri Başvurusu yapmanıza, sözleşme imzalamanıza gerek yoktur.

Diğer yardım kanallarıDiğer yardım kanalları

Yardım ve Öneriler Ana Sayfa

Telefonda yardım almak için ise:Müşteri İletişim Merkezi / 444 0 333