Yardım ve Öneriler

Garanti Sanal POS'u ile hangi işlemleri yapabilirim?

Ön Otorizasyon, son otorizasyon, peşin satış, taksitli satış, tüketici kredisi satış/sorgulama, tekrarlayan satış, iptal, referanslı iade, serbest iade, peşinat, öteleme, gün sonu, bonus kullanım, bonus kazanım, açık/kapalı batch istatistikleri, işlem sorgulama, güncel dokümantasyon, yeni gün sonu, extra bilgi gönderimi, test işlemleri, rapor download işlemleri yapılabilir.

Sanal POS’un altyapısı

Garanti BBVA, ödeme altyapısı olarak elektronik satış işlemlerinin tam otomasyonunu sağlayan ClearCommerce Engine yazılımını kullanmaktadır. ClearCommerce Engine SSL tabanlı, gerçek zamanlı bir ödeme sistemidir.
Özellikle elektronik ticaret servis sağlayıcıları (Commerce Service Providers - CSPs) için geliştirilmiş olan ClearCommerce Engine POS Hosting olanağı sunar. Tek bir sunucuya yüklenerek binlerce üye işyerinin entegrasyonu sağlanabilir. Güvenilir, ölçeklenebilir, yüksek performanslı bir yazılım olan ClearCommerce Engine’in diğer ödeme sistemi alternatiflerinden ayıran en önemli özellikleri gelişmiş kart sahteciliği korumaları (fraud protection) ve detaylı raporlama sistemidir. ClearCommerce Engine’in esnek fraud mekanizması ile üye işyerleri, kart numarası, çift sipariş (aynı ürünün 24 saat içinde birden fazla kez ısmarlanması) , sahte kart numarası yollanan IP adresi kontrolleri gibi standart kontrollerin yanı sıra, kendilerine özel koruma kuralları da belirleyebilir. Yapılan tüm işlemlerin zaman ve işlem bazında ayrı raporlanması sistemine dayanan geniş raporlama özelliği, üye işyerlerine mağazalarını etkin kontrol ve yönetim imkanı verir. Modüler yapısıyla kolay kurulum ve kullanım olanağı sağlayan PayWorks, tüm dünyada en çok tercih edilen ödeme sistemlerinden biridir.

İlgili sorular

  1. Sanal POS nasıl çalışır?

    Garanti Sanal POS sistemi, internet mağazalarına, mağazanın hosting platformuna ve teknik ekibin seçimine bağlı olarak çeşitli şekillerde entegre edilebilir.

  2. FraudShield nedir, nasıl ulaşırım ve nasıl çalışır?

    FraudShield'ın Türkçe karşılığı "Sahtekarlık Kalkanı"dır. Sanal POS ile birlikte çalışan bir sahtekarlık önleme sistemidir.

Diğer yardım kanallarıDiğer yardım kanalları

Yardım ve Öneriler Ana Sayfa

Telefonda yardım almak için ise:Müşteri İletişim Merkezi / 444 0 333