Yardım ve Öneriler

Yatırım fonlarından A Tipi fonların işlem saatlerini öğrenebilir miyim?

FON ALIŞ
TGB A  Fonlar için alış emrini saat 13:30’dan önce girmeniz durumunda, (T günü) emir gerçekleşme tarihi, emir girdiğiniz tarihin bir sonraki iş günü (T+1) olacaktır. Saat 13:30’dan sonra girmeniz durumunda emir gerçekleşme tarihi, emir girdiğiniz tarihin iki sonraki iş günü (T+2) olacaktır. Emirleriniz gerçekleşme tarihindeki fiyatlardan işlem görecektir.
TGB A  Fon alış emrini adet olarak verdiğiniz taktirde TGB B  Likit fon tutarı %10 marjla hesabınızdan alınacaktır. TGB B  likit fon alışları her gün 10:00, 11:00 ve 13:30 saatlerinde gerçekleştirilecektir. Buna göre, gün içinde saat 13:30’dan önce emir verilmişse TGB B  likit fon alışı aynı gün, sabah saat 10:00, 11:00 veya 13:30’da, 13:30’dan sonra emir verilmişse TGB B  likit fon alışı ertesi iş günü saat 10:00’da yapılacaktır. TGB B  likit fon alışının ertesi iş gününe sarktığı durumlarda emrin gerçekleşebilmesi için hesabınızda yeterli bakiyenin bulunması önemlidir. TGB B  likit fon alınacağı esnada, vadesiz hesabınızda TGB B  likit fon alışını gerçekleştirecek miktar bulunmaması durumunda, mevcut TGB B  likit fonlarınız alış emri verdiğiniz fonun alışı için kullanılabilecektir.
Verdiğiniz fon alış emrine karşılık gelen tutar nemalandırılacağı sırada yeterli miktarda nakit bakiyeniz bulunmadığı takdirde öncelikle Avans Hesap Limitiniz kullanılacaktır. Avans Hesap limitinizin kullanılmasını istemiyorsanız, lütfen hesabınızda yeterli miktarda nakit bakiyeniz olduğundan emin olunuz.
Emir gerçekleşme tarihinde, TGB B  Likit fon bozularak o günkü fiyattan emir verdiğiniz fonun alımı gerçekleştirilecektir. Emir gerçekleşme tarihine kadar oluşan TGB B likit fon getirisi de emir verdiğiniz fonun alınışında kullanılacaktır. Bu getiri emir verdiğiniz fon alış değerinden az ise getiri miktarı vadesiz hesabınıza aktarılacaktır. Eğer emir miktarınız kadar satılabilecek TGB B  likit fon bulunmuyorsa, hesabınızdan tahsil edilmiş olan tutar emir gerçekleşme tarihine kadar vadesiz hesapta tutulacaktır.
Emir gerçekleşme tarihinde alış emri verdiğiniz fonun yeterli miktarda bulunmadığı durumda emriniz gerçekleşmeyebilecektir.
FON SATIŞ
TGB A  Fonlar
  için satış emrini saat 13:30’dan önce girmeniz durumunda (T günü) emir gerçekleşme tarihi, emir girdiğiniz tarihin iki sonraki iş günü (T+2) tarihi olacak, emir (T+1) tarihli fiyattan gerçekleşecektir. Saat 13:30’dan sonra girmeniz durumunda emir gerçekleşme tarihi, emir girdiğiniz tarihin üç sonraki iş günü (T+3) tarihi olacak, emir (T+2) tarihli fiyattan gerçekleşecektir.

İlgili sorular

  1. A ve B tipi fonlarda fon emir iptallerini ne zaman yapabilirim?

    TGB B Tahvil Bono ve TGB B Değişken Fonlarının alış ve satış emri iptallerini emir gerçekleşme tarihinin bir iş günü öncesi saat 13:30'a kadar yapabilirsiniz.

  2. Yatırım fonlarından B tipi fonların özelliklerini öğrenebilir miyim?

    Açık vadelidir. Hazine Bonosu, Devlet Tahvili, Finansman Bonosu, Hisse Senedi ve Repo içerebilir. Hisse Senedi oranı genelde %25'den azdır ve beş çeşidi vardır.

Diğer yardım kanallarıDiğer yardım kanalları

Yardım ve Öneriler Ana Sayfa

Telefonda yardım almak için ise:Müşteri İletişim Merkezi / 444 0 333