Yardım ve Öneriler

Eğer çalışanlarıma şirket kartı verirsem, harcamalarını kontrol edemeyebilirim ve bu şirket harcamalarımı çoğaltmaz mı?

Tam tersi, şirket kartı kullanmanız şirket harcamalarınızda önceki dönemlere göre gözle görülür bir tasarruf sağlayacaktır. Tüm harcamalarınızın şirketinize aylık olarak raporlanması harcamalarınızda şeffaflık yaratacak, kayıtlarınızın daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır. İş gücünüzde tassarufa imkan verecektir.

Ticari Kart kullanan firmalarımıza, kartlar ile yapılan tüm işlemlerin "ayrıntılı rapor ve genel rapor" olmak üzere iki ayrı şekilde ve metin formatında, istenilen e-mail adresine aylık olarak gönderilmektedir. Gönderilecek adresi şubenize iletmeniz yeterlidir.
Şirket kartları ile ilgili tüm kontrol şirket yönetimin elindedir. Çalışanlarınızın harcamalarını size gönderilen ekstreler ve raporlardan kontrol edebilir, istediğiniz kartın limitini azaltabilir veya artırabilirsiniz. Gönderilen ekstre ve raporlar sayesinde harcamaların nerelerde yapıldığından da emin olabilirsiniz.

Nakit avans ödemeleriniz her gün değil, her ayın belli gününde yapılacağından şirketiniz nakit ödemeye göre fonlama getirisi elde edecektir. Ve tabi ki harcamalarınızdan bonus, mil ya da puan kazanır, şirketiniz için kullanabilirsiniz.

Üstelik tüm şirket kartları kayıp/çalıntı veya çalışan tarafından kötü niyetli kullanıma karşı sigortalıdır. Çalışanlarınızın kendileri için yaptıkları özel harcamalarını siz ödemek zorunda değilsiniz.

 

İlgili sorular

  1. Ekstre dönemleri sabit mi, hesap kesim tarihi ile son ödeme tarihi arasında kaç gün var, nasıl ulaştırılıyor? Ödemeleri nerelerden yapabilirim?

    Hesap kesim tarihi şirketinizin nakit akış yapısına uygun olarak ay içerisinde birçok alternatif tarihler için tanımlanabilir.

  2. Yurtdışında yaptığım harcamalar ekstreye nasıl yansıtılıyor?

    Yurtdışında yapılan harcama tutarları orijinal tutarları ile beraber dilerseniz TL ekstresinde harcamanın TL karşılığı, USD ekstresinde USD karşılığı gösterilmektedir.

Diğer yardım kanallarıDiğer yardım kanalları

Yardım ve Öneriler Ana Sayfa

Telefonda yardım almak için ise:Müşteri İletişim Merkezi / 444 0 333