Yardım ve Öneriler

Şifrematik'in ürettiği şifreler ne kadar süreyle geçerli? Unutursam Garanti BBVA İnternet Bankacılığı'na girebilir miyim?

Her üretilen Garanti BBVA İnternet Bankacılığı şifresi 36 saniye boyunca geçerlidir. Bu süre içerisinde Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’na bu şifre ile giriş yapabilirsiniz. Süre sonunda cihaz kendiliğinden kapanacaktır. Şifrematik tarafından üretilen şifreleri kullanmazsanız herhangi bir sorun olmayacaktır.
Bireysel Garanti BBVA İnternet Bankacılığı kullanıcısıysanız, bankamız sistemlerinde kayıtlı bir cep telefonunuz varsa ve Şifrematik’inizin ’Yedek Şifre’ özelliğini kullanıma açtıysanız, Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’na girişte ihtiyacınız olan şifreyi cep telefonunuza kısa mesaj ile talep edebilirsiniz.
Şifrematik’inizi bir defa aktive ettikten sonra bir daha eski sabit şifrenizi kullanamazsınız. Artık her Garanti BBVA İnternet Bankacılığı girişinde Şifrematik’inizin ürettiği tek kullanımlık güvenli şifreleri kullanmanız gerekmektedir. Dolayısıyla, Şifrematik yanınızda olmadığı zamanlarda, daha önceden ’Yedek Şifre’ özelliğini de kullanıma açmamışsanız, Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’nı kullanamazsınız.

İlgili sorular

  1. Şifrematik ile bilgisayar arasında bir bağlantı kurmam gerekli midir? Bir sorun yaşarsam ne olur?

    Şifrematik ile bilgisayar arasında her hangi bir bağlantı kurmanıza gerek yoktur. Sorunlarınız için 444 0 333 Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi-İnternet Destek Hattı adımına başvurabilirsiniz.

  2. Şifrematik'im kaybolur ya da çalınırsa ne yapacağım? Kaybolan ya da çalınan Şifrematik başka biri tarafından kullanılabilir mi?

    Şifrematik'inizin kaybolduğunu ya da çalındığını düşünüyorsanız 444 0 333 Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi'ni arayarak kullanıma kapatabilirsiniz.

Diğer yardım kanallarıDiğer yardım kanalları

Yardım ve Öneriler Ana Sayfa

Telefonda yardım almak için ise:Müşteri İletişim Merkezi / 444 0 333