Yardım ve Öneriler

FraudShield nedir, nasıl ulaşırım ve nasıl çalışır?

FraudShield’ın Türkçe karşılığı "Sahtekarlık Kalkanı"dır. Sanal POS ile birlikte çalışan bir sahtekarlık önleme sistemidir.
Bu uygulamaya Sanal POS ekranının "risk" bölümünden ulaşılabilir.
Genel olarak, FraudShield bir kural tanımlama sistemidir. Siz kendi işiniz açısından riskli gördüğünüz işlemleri engelleyen kurallar belirlersiniz ve sistem bunları otomatik olarak uygular.
Diyelim bilgisayar satıyorsunuz ve size sabah’ın 5’inde 3 milyarlık bir PC siparişi geldi. Üstelik müşteri’nin verdiği e-mail adresi de hotmail ya da yahoo gibi ücretsiz web mail veren sistemlerden alınmış. Büyük ihtimalle çalıntı kart ile yapılan bir işlem. Fakat siz bundan haberdar olana kadar elemanlarınız onay alan bu siparişin sevkiyatını gerçekleştirmişler! Artık çok geç.
FraudShield bunun gibi durumlara karşı etkin bir koruma sağlıyor. Bu sistem tamamı ile sizin tanımladığınız kurallar doğrultusunda kuşkulu siparişleri engelliyor. Örneğin, yukarıda anlatılan durumu engellemek için "sabah saat 2’den sonra gelen, 500 milyon’un üzerindeki, e-mail adresi hotmail.com olan siparişleri engelle" gibi bir kural oluşturabilirdiniz.

İlgili sorular

  1. Hangi kurallar Fraud'u azaltır?

    Her işyerinin farklı bir ürünü ve müşteri kitlesi vardır. Bu doğrultuda, genel olarak Fraud'u azaltan kural vermek çok zor olacaktır.

  2. 2. Sanal POS almak için yapılması gerekenler nelerdir?

    Sanal POS alma işlemi aslında ek POS işlemidir. Yeniden Üye İşyeri Başvurusu yapmanıza, sözleşme imzalamanıza gerek yoktur.

Diğer yardım kanallarıDiğer yardım kanalları

Yardım ve Öneriler Ana Sayfa

Telefonda yardım almak için ise:Müşteri İletişim Merkezi / 444 0 333