Yardım ve Öneriler

Kredi kartım ile yurtdışında yaptığım harcamaları ne şekilde ödeyebilirim?

Yurtdışı harcamalarınızı belirttiğiniz seçenek dahilinde TL, USD ya da EURO olarak ödeyebilirsiniz.

TL Ödemeli Ekstre : Yurtdışı harcamalarınız, uluslararası kartlı ödeme sistemleri kuruluşlarınca belirlenen kurdan USD’ye (sadece American Express kartlarıyla yapılan nakit dışı Euro harcamaları Euro’ya çevrilmektedir) çevrilerek Bankamıza iletilir, Bankamıza gelen tutar, işlem kaydının Bankamız’a ulaştığı tarihteki cari Bankamız Gişe Döviz satış kurundan TL ‘ye çevrilir  ve bu tutara % 3 oranına kadar olmak üzere  komisyon eklenerek ekstrenize yansıtılır. Minimum ödeme oranı limitinize göre değişiklik gösterir. Minimum ödeme oranları için tıklayınız.

 

Döviz Ödemeli Ekstre : Euro ödemeli ekstrelerde sadece Euro harcamaları, USD ödemeli ekstrelerde sadece USD harcamaları olduğu gibi yansıtılır. Diğer para cinslerinden yapılan harcamalarınız ise önce Uluslararası kartlı Sistem kuruluşlarının belirlediği kurlar üzerinden bu kuruluşlarca USD’ye çevrilir ve bu tutara %3 oranına kadar olmak üzere komisyon uygulanır ve Bankada cari kurlar üzerinden ödeme tercihine konu para birimine çevrilir. Borcunuzun kısmen ödenmesi veya geç ödenmesi halinde faiz tahakkuk ettirilecek tutar, bir sonraki hesap kesim tarihinde cari Bankamız gişe döviz satış kuru üzerinden TL’ye çevrilerek hesaplanır. Minimum ödeme oranınız %100’dür.

İlgili sorular

  1. Kredi kartımın limitini nasıl artırabilirim?

    Bankamızda kayıtlı cep telefonu numaranızdan, ARTIR, İSTENİLEN LİMİT, KART SON 6 HANE , AYLIK NET GELİR bilgisini aralarında birer boşluk bırakarak 3340'a, yurt dışından talepte bulunmak için 3340 yerine 0532 752 33 40'a sms gönderebilirsiniz. (Örnek: ARTIR 2000 353010 5000)

  2. Kredi kartı ödemelerimi nerelerden yapabilirim?

    444 0 333 Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi, Garanti BBVA İnternet Bankacılığı, Garanti BBVA ATMler, Otomatik ödeme talimatı ile, Garanti BBVA şubeleri, diğer bankalardan EFT yoluyla, online PTT şubeleri, ödeme noktalarından yapabilirsiniz.

Diğer yardım kanallarıDiğer yardım kanalları

Yardım ve Öneriler Ana Sayfa

Telefonda yardım almak için ise:Müşteri İletişim Merkezi / 444 0 333