Yardım ve Öneriler

Garanti BBVA İnternet Bankacılığı'ndan hesap açma ve kapama işlemleri yapabilir miyim? Paracard'ıma hesap tanımlaması veya hesap değişikliği yapabilir miyim?

Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’nda vadesiz hesabınızın bulunduğu şube veya şubelere bağlı olarak TL ve döviz cinsinden vadesiz mevduat hesabı ve vadesiz hesabınızın olduğu döviz cinsleri için vadeli hesap açma işlemleri yapabilirsiniz. Sadece internetten açtığınız vadesiz ve vadeli hesapları Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’ndan kapatabilirsiniz. Bununla birlikte Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’ndan açılan 35.000 TL’ye kadar olan vadeli hesaplar yine Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’nda kapatılabilmektedir. 35.000 TL’den daha yüksek tutarlı Vadeli Mevduat Hesabınızın kapanması için şubenize talimat vermeniz gerekmektedir.
Paracard hesap tanımlaması veya hesap değişikliği işlemlerini Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’ndaki "Kart işlemleri / Paracard işlemleri" adımından yapabilirsiniz.
Hesap Ekleme/Çıkarma: Garanti BBVA ATMler üzerinde kullanacağınız hesaplarınızı kartınıza tanımlayabilir veya tanımlı bulunan hesaplarınızı kart kullanımına kapatabilirsiniz. Bu adımdan hem kredi kartlarınız hem de Paracard’ınız için tanımlama yapabilirsiniz. Bir karta en fazla 7 hesap bağlayabilirsiniz.
Ana Hesap Değiştirme: Ana hesap, diğer banka ATM’lerinde, yurtdışı ATM’lerde ve Paracard’ınız ile alışveriş yaparken kullanabileceğiniz hesabınızdır. Ana hesap olarak kullanmak istediğiniz hesabınızı bu adımdan değiştirebilirsiniz. Ana hesabınızı değiştirebilmeniz için kartınıza tanımlı en az iki tane vadesiz TL hesabınızın bulunması gerekmektedir. Kredi kartlarınızda ana hesap tanımlaması yapılmadığı için kredi kartlarınız için bu adımı kullanamazsanız. 

İlgili sorular

  1. Garanti BBVA İnternet Bankacılığı'nı kullanarak yurtdışındaki bir bankaya döviz transferi yapabilir miyim? Arbitraj işlemi yapabilir miyim?

    Döviz Transferi (SWIFT) adımı ile yurtiçi ve yurtdışındaki bankalara Döviz Transferi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  2. Garanti BBVA İnternet Bankacılığı işlem saatlerini ve limitlerini öğrenebilir miyim? Günlük işlem limitlerimi düşürmem veya yükseltmem gerektiğinde ne yapmam gerekiyor?

    Garanti BBVA İnternet Bankacılığı işlem limitlerinizi Tanımlamalar > Güvenlik Tanımlamaları adımından kendiniz düşürebilirsiniz. Limit artırımı için Garanti BBVA Mobil Bize Ulaşın > Görüntü Görüşme adımından video görüşmesi yaparak limit artırımı yapabilir yada en yakın şubemize başvurabilirsiniz.

Diğer yardım kanallarıDiğer yardım kanalları

Yardım ve Öneriler Ana Sayfa

Telefonda yardım almak için ise:Müşteri İletişim Merkezi / 444 0 333