Yardım ve Öneriler

Hisse senedi alış / satış işlemleri nasıl yapılır? Nelere dikkat etmem gerekir?

Hisse Senedi işlemleri için gerekli yatırım hesabınızı şubeye gitmeden, Garanti BBVA Mobil ve İnternet’ten kolayca açabilir ve hemen işlem yapmaya başlayabilirsiniz.

Garanti BBVA İnternet/Mobil’de hisse senedi hesap açılış adımına nasıl ulaşabilirim?

Garanti BBVA Mobil ve İnternet’ten kolayca sözleşmelerinizi onaylayın, hızlıca hisse senedi hesabınızı hesap işletim ücreti olmadan açın!*

 • Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’na giriş yaptıktan sonra, “Yatırım”> “Hisse Senedi”> “ Garanti Yatırım Hisse Senedi Hesap Açılışı” adımından hesabınızı kolayca açabilirsiniz.
 • Garanti BBVA Mobil’e giriş yaptıktan sonra “Yatırımlar”> “Hisse İşlemleri”> “Hisse Senedi Hesap Açılışı” adımından hesabınızı kolayca açabilirsiniz.

*Hisse senedi hesap açılışı için Uygunluk Testi yapılması zorunludur. Uygunluk Testi’ne Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’ndan “Yatırım”> “Yatırımcı Testleri” adımından ulaşabilirsiniz.

 • Alım-satım işleminizin gerçekleşmesinden iki iş günü sonra para ve hisse senedi transferiniz gerçekleşir (takas). Paranız 2 günlük süre için blokeye alınacaktır. Fakat bu sürede paranızı repo veya fonla değerlendirebilirsiniz.
 • 500 TL’ye kadar olan işlemlerinizin serbest fiyatlı olarak girilmesi gerekmektedir.
 • Hisse senedi işlemlerinizi gün içinde 09:40-13:00 ve 14:00-18:10 saatleri arasında yapabilirsiniz. Ayrıca Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’ndan 40 güne kadar geçerli olacak alış satış emirleri verebilirsiniz.
 • Sermaye Piyasası dahilinde sabit getirili menkul kıymetlere kıyasla daha riskli fakat getiri ihtimali yüksek olan hisse senedini yatırım yapmayı tercih edebilecek tüm yatırımcılar kullanabilmektedir.
  Yatırım fonlarına göre getirisi daha değişkendir. Yüksek riski seven yatırımcılara uygun bir üründür.

İlgili sorular

 1. Hisse senedi seans saatlerini öğrenebilir miyim?

  Birinci seans 09:30-12:00 saatleri arasında; ikinci seans 14:00-17:00 saatleri arasında gerçekleşmektedir.

 2. Almış/Satmış olduğum sözleşmelerde yatırmış olduğum teminatın sürdürme teminatının altına indiğinden nasıl haberim olacak?

  Temerrüt durumuna düşmemek için ertesi iş günü saat 13.30 'a kadar internet üzerinden belirtilen teminat tutarını yatırmanız gerekmektedir.

Diğer yardım kanallarıDiğer yardım kanalları

Yardım ve Öneriler Ana Sayfa

Telefonda yardım almak için ise:Müşteri İletişim Merkezi / 444 0 333