Yardım ve Öneriler

Emeklilik planı nedir, nasıl seçiliyor?

Risk getiri tercihlerinize uygun olarak emeklilik yatırım fonlarının bir araya getirildiği belirli bir yatırım stratejisi içeren bireysel emeklilik ürünüdür. Temel olarak emeklilik sözleşmesinin uygulama biçimini belirleyen teknik esaslar olarak da tanımlanabilir.
Emeklilik Danışmanlarımız size hangi planın daha uygun olduğunu hesaplamak için bir form doldurtuyor, bu soru formunda verdiğiniz cevaplara göre yatırım profiliniz belirleniyor ve bu profile göre emeklilik danışmanlarımız size en uygun emeklilik planını öneriyorlar. Eğer isterseniz size önerilen plandan farklı bir emeklilik planı da seçebilirsiniz. Seçtiğiniz emeklilik planını, bir sene içinde en fazla 4 defa başka bir emeklilik planı ile değiştirme hakkınız da var.

İlgili sorular

  1. Bireysel Emeklilikte sistem nasıl işliyor?

    Risk getiri tercihiniz doğrultusunda şirketin önerdiği ya da kendi tercihinizle emeklilik planları arasından size uygun planı ve yatırım stratejisi seçmeniz gerekmektedir.

  2. Bireysel emeklilik ürünlerinin mevcut sosyal güvenlik sistemlerinden farkı nedir?

    Bireysel Emeklilik Sistemi, çok basamaklı emeklilik sistemine geçiş aşamasıdır. SGK sistemini ikame etmez, alternatif bir sistem değildir, tamamlayıcı bir sistemdir.

Diğer yardım kanallarıDiğer yardım kanalları

Yardım ve Öneriler Ana Sayfa

Telefonda yardım almak için ise:Müşteri İletişim Merkezi / 444 0 333