Fon SepetiFonları

Fon Sepeti Fonları

.

Garanti Portföy Yabancı (Gelişmekte Olan Ülkeler) Hisse BYF Fon Sepeti Fonu


Fonun amacı, ağırlıklı olarak gelişmekte olan ülkeler adı altında tanımlanan ülkelerin hisse piyasalarını temsil eden yatırım fonu ve borsa yatırım fonlarına yatırım yaparak, yatırımcının gelişmekte olan ülke performanslarına uzun vadeli katılımını sağlamaktadır.

Fonun varlık seçimi ve dağılım stratejisi belirlenirken, gelişmekte olan ülke piyasaları ve global ekonomideki değişiklikler yakından takip edilir,  portföy optimizasyon araçları kullanılarak bahsi geçen piyasalardaki hisse katılımını en doğru yansıttığına inanılan varlık kombinasyonu oluşturulur.

Fona dahil edilen yatırım fonlarının seçiminde; piyasa beklentilerine ek olarak, fonların yatırım amaçları, portföy kompozisyonu, yatırım ilke ve teknikleri, fon yöneticilerinin uzmanlıkları, geçmiş performansları, yönetim ücret ve giderleri de göz önünde bulundurulur.

 • Özellikler

  Garanti Portföy Yabancı (Gelişmekte Olan Ülkeler) Hisse BYF Fon Sepeti Fonu

   

  • Yönetim Stratejisi  
  Varlık ve İşlem Türü AsgariAzami
  Yabancı Borsalarda İşlem Gören ve ağırlıklı olarak Gelişmekte Olan Ülke Hisse Senetlerine yatırım yapan Borsa Yatırım Fonu Katılma Payları %80 %100
  Katılma payı satışına ilişkin izahnamesi Kurulca onaylanan Yatırım Fonu ve  Borsa Yatırım Fonu %0 %20
  Yerli ve Yabancı Ortaklık Payları %0 %20
  Ters Repo İşlemleri %0 %20
   Takasbank Para Piyasası İşlemleri %0 %20

   

  • Fonun Karşılaştırma Kriteri: Fonun karşılaştırma ölçütü/eşik değeri %98 MSCI Gelişmekte Olan Ülkeler Endeksi, %1 BİST30 Endeksi ve %1 KYD O/N Repo Endeksidir.
  • İşlem Saatleri: 12:00’a kadar verilen alım emirleri  T+1 günü fiyatı ile T+1 gününde, 12:00’dan sonra verilen alım emirleri ise T+2 günü fiyatı ile T+2 gününde gerçekleşir.
   12:00’a kadar verilen satış emirleri  T+1 günü fiyatı ile T+4 gününde, 12:00’dan sonra verilen satış emirleri ise T+2 günü fiyatı ile T+5 gününde gerçekleşir.

İlginizi çekebilir...

Yatırım Sepeti

Birikimleriniz, size en uygun Yatırım Sepeti'nde büyüsün.

Yatırım Sepeti
Yatirim Uzmani Garanti BBVA

Yatirim Uzmani Garanti BBVA, size en uygun yatırım seçeneklerini önerir.

Yatirim Uzmani Garanti BBVA
Fon Biriktiren Hesap

Düzenli yatırım ödemelerinizi kredi kartınızla yapın.

Fon Biriktiren Hesap