Spora Destek

Spora DestekGaranti BBVA'nın Spora Destek Projeleri

Basketbolun her alanında Garanti BBVA'nın desteği devam ediyor.

Basketbolun doğasında bulunan ekip çalışması, disiplin, inanç ve özgüven, Garanti BBVA’nın kurumsal kültürünün vazgeçilmez özellikleri arasında yer alıyor. Garanti BBVA bu kapsamda basketbola, altyapı çalışmalarından milli takımlar seviyesine uzanan çok geniş bir yelpazede destek vererek, basketbol kültürünün benimsenmesini sağlıyor.

İşte bu nedenle Garanti BBVA, 2001 yılından bu yana 12 Dev Adam’ın ana sponsorluğunu (A Milli Erkek Basketbol Takımı) üstlenmiştir. A Milli Erkek Basketbol Takımı ana sponsorluğu kapsamında, 2002 yılında basketbolu tüm Türkiye’de yaymak ve basketbol sever bir kitle oluşturmak amacıyla 12 Dev adam Basketbol Okulları projesini de hayata geçirmiştir.

2005 yılında Türkiye’de yapılan Avrupa Bayan Basketbol Şampiyonası’na destek vermek amacıyla Kadın Basketbolcularımızın ana sponsorluğunu da üstlenmiştir. 2005 yılında başlattığı iletişim kampanyası ile takıma "Potanın Perileri" ismini vermiştir.

2013 itibari ile Tekerlekli Sandalye Basketboluna destek vermeye başlayarak kadın, erkek ve genç Tekerlekli Sandalye Basketbol Milli Takımları’na ana sponsoru olmuştur.

17 yılı aşkın süredir 12 Dev Adam’a desteğini kesintisiz sürdüren Garanti BBVA, Türk basketbolunun daima yanında.