IMEI Kayıt Harcı Ödemesi

IMEI kayıt işlemi için gerekli ödemeyi Garanti BBVA ile kolayca yapabilirsiniz.

.

Yurt dışından telefon satın alan kullanıcılar, telefonlarının dolaşıma kapatılmaması için IMEI kaydı yaptırmalıdır. Telefon numaranızın IMEI kaydını yapmak için öncelikle e-Devlet üzerinden işlem yapmanız gerekir. IMEI kayıt işlemi için gerekli ödeme, Garanti BBVA Mobil ve İnternet üzerinden kolayca yapılır.

IMEI Harcı Ödemesi; Garanti BBVA Mobil ve İnternet üzerinden Ödeme>>Vergi/Para Cezası>>Yolcu Ber. Get. Telefon Kul. IMEI Harcı adımından yapılır. Bu adımda işlem yapacağınız kredi kartınızı seçip IMEI numaranızı girdikten sonra, güncel IMEI kayıt ücreti olan 1.838 TL ödeme yapmanız gerekir.

IMEI Numarası Nedir?

Türkçe açılımı “Uluslararası Mobil İstasyon Ekipman Kimlik Numarası” olan IMEI (The International Mobile station Equipment Identity number), karasal hücresel ağlarda bir cihazı tanımlamak için kullanılan 15 haneli bir numaradır.

IMEI Numarası Nasıl Bulunur?

IMEI sorgulamasını yapmak için *#06# tuşlayarak telefonunuzun 15 haneli IMEI numarasını ekranınızda görüntüleyebilirsiniz.

IMEI Kaydı Ne Kadar Süre İçerisinde Yapılmalı?

Resmi Gazete’de yayınlanan yeni karar ile birlikte yurt dışından getirilen telefonlar, başkasının pasaportuna kaydedilemez. IMEI kayıt işlemi yapılan ve telefonun hat sahibi olan kişinin aynı kişi olması gerekmektedir. Yolcu ile beraber gelen telefonların IMEI kayıt işlemi 4 ay içerisinde yapılmalıdır.

İlginizi çekebilir...

Gelir Güvencesi

"İşsiz kalırsam, faturalarımı nasıl ödeyeceğim?" sorusuna son veriyoruz.

Gelir Güvencesi
GSM TL Yükleme

CepBank'la dilediğiniz operatöre kolayca GSM TL yükleyin.

GSM TL Yükleme
HGS ve OGS Ödemeleri

HGS ve OGS ödemelerinizi tek tıkla gerçekleştirin.

HGS ve OGS Ödemeleri