Sales Trainee

Sales TraineeBaşarı hikayeni Garanti BBVA'da yaz. Fark yarat, fark at!

Garanti BBVA'nın bir parçası olmak ister misiniz?

"İnsan ilişkilerimin ve ikna yeteneğimin kuvvetli olduğunu düşünüyorum. Dinamik, insanlarla içiçe olabileceğim bir iş istiyorum..."

"Mezun olduğumda satışta çalışmak istiyorum. Sayılarla uğraşmak çok hoşuma gidiyor. Bankada kariyerime nereden başlayabilirim?"

"Şubede çalışmak istiyorum. Peki şubede beni nasıl bir kariyer bekliyor?"

Kendinize ait müşteri portföyü oluşturabileceğiniz, müşterilerinizin ihtiyaçlarını dinleyerek onlara en uygun ürünlerin satışını gerçekleştirebileceğiniz, aktif, dinamik, müşterilerle iç içe olabileceğiniz bir işte çalışmak istiyorsanız; "Sales Trainee" alım programımıza başvuruda bulunabilirsiniz.

Nasıl ST olabilirim?

Bankamız "Sales Trainee" programında değerlendirilmek için, Garanti BBVA Kariyer’de özgeçmişinizi oluşturarak ilanımıza online başvurmanız veya Garanti BBVA Staj Programımıza katılmış olmanız gerekir. 

Aranan Özellikler

 • 4 yıllık örgün eğitim veren üniversitelerin tercihen İktisadi ve İdari Bilimler fakültelerinden mezun ya da İktisadi ve İdari Bilimler dalında Yüksek Lisans yapan veya mezun olan,
 • 27 yaşını aşmamış,
 • Askerlik görevini tamamlamış ya da en az 1 yıl tecilli (erkek adaylar için),
 • Etkileme ve ikna kabiliyeti yüksek,
 • Kendine güvenen, girişimci,
 • Müşteri odaklı yaklaşım ile ilşki ağı kurabilecek,
 • Ekip çalışmasına yatkın

 Hemen Başvur

Alım Yapılan İş Kolları

Bankamızda işkolları farklı müşteri segmentlerine göre oluşturulmuştur. Sales Trainee’ler bilgi, beceri ve kişisel özelliklerine uygun olacak şekilde aşağıdaki iş kollarından birine  yönlendirilirler.

 • Bireysel Bankacılık
 • Özel Bankacılık
 • KOBİ Bankacılığı
 • Ticari Bankacılık
 • Kurumsal Bankacılık

Eğitim Programı

Garanti BBVA’da her çalışanın kişisel gelişimi ve eğitimi oldukça önemlidir ve  bankamız çalışanlarını işe girdikleri andan itibaren gerekli eğitimleri almaları yönünde teşvik eder. Göreve başlayan Sales Trainee’ler, bankacılığı A’ dan Z’ ye öğrenebilecekleri bir temel bankacılık eğitim programına dahil edilirler.

 

Temel bankacılık eğitiminin yanı sıra, hem görevlerinin gerektirdiği yetkinliklerin geliştirilmesi hem de vizyonel bakış açısının kazandırılması amacıyla teknik ve kişisel gelişim konularında eğitimlere katılırlar. Tüm bu eğitim programı, bankamız stratejilerine uyumlu, Türkiye ve dünyadaki yeni eğitim yaklaşımlarına paralel olarak sürekli kendi yenileyen ve dinamik bir  yapıya sahiptir.

Kariyer Yolları

Sales Trainee programına dahil edilen adaylar, eğitim süresinin bitmesi ile birlikte yukarıda belirtilen iş kollarında Müşteri Hizmetleri Temsilcisi olarak şubedeki görevlerine atanırlar. Sales Trainee pozisyonu ile şube satış kadrolarında görev alan çalışanlar performansları,  bilgi, beceri ve yetkinlikleri göz önünde bulundurularak şube içerisinde önce portföy yöneticisi ve ardından şube yöneticiliği kariyer adımlarında ilerleyebilirler.

Yardım ve ÖnerilerYardım ve Öneriler

 • Mülakatlarda adaylardan ne bekleniyor?

  Değişime açık olmak, müşteri odaklılık, iletişim, işbirliği ile çalışmak Garanti BBVA çalışma kültürünün olmazsa olmazları arasında. Detaylı bilgi

 • Mülakat aşamasında başarısız oldum. Tekrar aynı sürece katılabilir miyim?

  Mülakat sürecinde başarısız olan adayları tekrar aynı pozisyonlar için değerlendirmiyoruz. Detaylı bilgi

 • Kimler başvurabiliyor?

  İlanlarımızda belirtilen kriterlere uygun olan tüm adaylarımız başvuruda bulunarak süreçlerimize dahil olabilir. Detaylı bilgi

 • Ağırlıklı olarak hangi pozisyonlar için alım yapılıyor?

  Alımlarımızın yaklaşık %80’ini yeni mezunlar oluşturuyor. Müşteri Danışmanı, Telefon Bankacılığı Müşteri Temsilcisi, Operasyon Asistanı alımlarımız yıl boyu; Müşteri Hizmetleri Temsilcisi/Müşteri İlişkileri Yetkilisi ve Genel Müdürlük birimlerimiz için Müfettiş Yardımcısı ve Genel Müdürlük Yetkili alımlarımız ise her yıl 1 kez gerçekleştiriliyor. Bunun dışında Genel Müdürlük ve şube müdürlüklerimiz için gerçekleştirdiğimiz bankacılık alanında deneyimli adaylarımız için alımlarımız da yıl boyu sürmektedir. Detaylı bilgi