Müfettiş Yardımcısı

Müfettiş YardımcısıBaşarı hikayeni Garanti BBVA'da yaz. Fark yarat, fark at!

Denetim ailesinin bir parçası olmak ister misiniz?

"Mezun olduktan sonra denetimle ilgili bir işte çalışmayı hedefliyorum. Bankada bununla ilgili hangi pozisyona başvurabilirim?"

"Bankaların Müfettiş Yardımcısı alım programları ile ilgileniyorum. Bu alanda sunulan kariyer fırsatları nelerdir?"

Bankacılık ve denetim konusuna ilgi duyuyor, kariyerinize bankacılığın temel değerlerini en iyi şekilde öğrenerek başlangıç yapmak istiyorsanız "Müfettiş Yardımcısı" alım programımıza başvuruda bulunabilirsiniz.

Nasıl Başvurulur?

Bankamızın yılda 1 kez açtığı "Müfettiş Yardımcısı" programına dahil olmak için Garanti BBVA Kariyer’de özgeçmişinizi oluşturarak, ilanımıza online başvurmanız gerekmektedir.

Aranan Özellikler

 • 27 yaşını aşmamış,
 • Analitik düşünen, detaycı,
 • Öğrenmeye ve gelişime açık,
 • İletişimi kuvvetli,
 • Takım çalışmasına yatkın,
 • T.C. vatandaşı olan,
 • Erkek adayların askerlik görevini tamamlamış ya da en az Temmuz 2017’ ye kadar erteletmiş olan ,
 • Yurtiçi / yurtdışı seyahat engeli bulunmayan,
 • 4 yıllık eğitim veren üniversitelerin, Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri, Fen ve Edebiyat Fakültelerinin İstatistik bölümleri, Bankacılık ve Sigortacılık bölümü, Endüstri ve İşletme Mühendisliği bölümleri ya da (lisans diploması ayrımı olmaksızın) Ekonomi, İşletme/Finans konulu Yüksek Lisans programları ile bunlara eşdeğer oldukları yetkili makamlarca onaylanmış, Türkiye ve yabancı ülkelerdeki okullardan birini bitirmiş ya da Temmuz 2016’ da diplomasını alacak olan,
 • İyi derecede İngilizce bilen,
  • TOEFL’dan min.75 puan veya IELTS’ten min. 6 puan almış ve belgesi Temmuz 2016 tarihine kadar geçerli olan adaylar Yabancı Dil sınavına alınmayacaklardır. Bu adayların başvuru sırasında TOEFL ve IELTS alanını doldurmaları gerekmektedir.
  • TOEFL ya da IELTS belgesi olmayan ya da geçerlilik süresi Temmuz 2016 tarihinden önce dolmuş olan adaylar Yabancı Dil sınavına alınacaktır.
 • Önceki dönemlerde açılmış olan bankamız Müfettiş Yardımcısı / Bilgi Sistemleri Denetçi Yardımcısı / Management Trainee/ Sales Trainee sınavlarına bir kereden fazla katılmamış veya bankamız Müfettiş Yardımcısı / Bilgi Sistemleri Denetçi Yardımcısı alım sürecinde mülakatlardan elenmemiş olan.

Aranan niteliklere uygun adaylar, 9 Nisan 2016 tarihinde gerçekleştirilecek Genel Yetenek ve Yabancı Dil Sınavı’na davet edilecektir. Sınav uygulaması İstanbul, Ankara ve İzmir’de gerçekleştirilecektir.

Son başvuru tarihi: 01 Nisan 2016

Sınav - mülakat davetleri ve sonuç bildirimleri e-posta ve sms aracılığıyla yapılacaktır.

HEMEN BAŞVUR!

Teftiş Kurulu Başkanlığı

Teftiş Kurulu Başkanlığı, bankamızın günlük faaliyetlerini bağımsız bir şekilde; banka ilke ve mevzuatlarında uygun olup olmadığını inceleme, izleme ve raporlama yetkisine sahiptir. Teftiş Kurulu Başkanlığı’nın misyonu, Bankamızın ve iştiraklerimizin operasyonel risklerini minumuma indirmektir. Kurul, faaliyetlerini teftiş, soruşturma ve inceleme çalışmaları şeklinde ve risk odaklı denetim anlayışı ile gerçekleştirir.

İşe Alım Süreci

 • Sınav Uygulaması

Müfettiş Yardımcısı alım sınavı İstanbul ve Ankara ve İzmir’de yapılmaktadır ve 2 bölümden oluşmaktadır:

1. Genel Yetenek Sınavı

Genel yetenek sınavı çoktan seçmeli olarak yapılmakta ve aşağıdaki bölümlerden oluşmaktadır:

 • Sayısal kavrama testi  
 • Sözel kavrama testi  

 

2. Yabancı Dil Sınavı

Yabancı dil sınavında İngilizce testi uygulanmaktadır. Yabancı dil sınavından alınan sonuç, daha sonra gerçekleştirilecek sözlü sınav aşamasının sonucu ile birlikte Bankamızda verilen yabancı dil tazminat derecesini belirleyecektir.

 • Mülakat Süreci

Sınav sürecinde başarılı olanlar, en az iki aşamadan oluşan mülakatlara davet edilirler. Son aşama olarak, adaylar Bankamız üst düzey yöneticilerinin katılacağı bir mülakata davet edilecektir.

 • Görev Teklifi ve Eğitim

Sınav ve mülakat süreçlerinde başarılı olan adaylara görev teklifi yapılır. Görev teklifini kabul eden adaylar, iki aylık yoğun bir eğitim programına katılırlar. Ayrıca, Müfettiş Yardımcıları bu süreç içerisinde birimlerde ve şubelerde kısa süreli staj yaptıktan sonra eğitim sürecinin bitmesi ile birlikte görevlerine atanırlar.

Kariyer Yolları

İki yıl boyunca Müfettiş Yardımcısı olarak görev  yaptıktan sonra, "Yetki Sınavı" na girerler ve başarılı olanlar "Yetkili Müfettiş Yardımcısı" unvanı alırlar. Yetkili Müfettiş Yardımcıları 1 yıl sonra, performansları doğrultusunda  yeterlilik eğitim programına alınırlar. Eğitim sonrasında "Yeterlilik Sınavı"na girerler ve "Müfettiş" ünvanını alırlar. Müfettiş Yardımcıları kariyerlerine Teftiş Kurulu içerisinde veya banka birim ve şubelerinde devam etme şansına sahiptirler.

Ücret ve Yan Haklar

Müfettiş Yardımcıları, Bankamızdaki diğer çalışanlar gibi, aylık maaşın yanı sıra her ay maaşın 1/3’ü oranında ikramiye ve yılda 2 defa performansa bağlı prim alırlar. Ayrıca, ülkemizin ekonomik koşulları doğrultusunda yılda 2 kez maaş artışı yapılmaktadır.
Maaşa ek olarak, İstanbul dışında daha fazla olmak üzere, günlük harcırah alınır. İstanbul dışında yapılan görevlendirilmelerde, günün şartlarına uygun olarak belirlenen limitler dahilinde, Kurul üyelerinin görev yerine ulaşım, konaklama ve yemek harcamaları da karşılanır.
İstanbul dışında görev yapılan süre içinde, iki haftada bir uçakla İstanbul’a dönme hakkı vardır.
Ayrıca; özel sağlık sigortası ve hayat sigortası yapılmaktadır.

Yardım ve ÖnerilerYardım ve Öneriler

 • Mülakatlarda adaylardan ne bekleniyor?

  Değişime açık olmak, müşteri odaklılık, iletişim, işbirliği ile çalışmak Garanti BBVA çalışma kültürünün olmazsa olmazları arasında. Detaylı bilgi

 • Mülakat aşamasında başarısız oldum. Tekrar aynı sürece katılabilir miyim?

  Mülakat sürecinde başarısız olan adayları tekrar aynı pozisyonlar için değerlendirmiyoruz. Detaylı bilgi

 • Kimler başvurabiliyor?

  İlanlarımızda belirtilen kriterlere uygun olan tüm adaylarımız başvuruda bulunarak süreçlerimize dahil olabilir. Detaylı bilgi

 • Ağırlıklı olarak hangi pozisyonlar için alım yapılıyor?

  Alımlarımızın yaklaşık %80’ini yeni mezunlar oluşturuyor. Müşteri Danışmanı, Telefon Bankacılığı Müşteri Temsilcisi, Operasyon Asistanı alımlarımız yıl boyu; Müşteri Hizmetleri Temsilcisi/Müşteri İlişkileri Yetkilisi ve Genel Müdürlük birimlerimiz için Müfettiş Yardımcısı ve Genel Müdürlük Yetkili alımlarımız ise her yıl 1 kez gerçekleştiriliyor. Bunun dışında Genel Müdürlük ve şube müdürlüklerimiz için gerçekleştirdiğimiz bankacılık alanında deneyimli adaylarımız için alımlarımız da yıl boyu sürmektedir. Detaylı bilgi