ÖnemliGelişmeler

Önemli GelişmelerGaranti BBVA ve bankacılık ile ilgili tüm gelişmeler

Garanti Bankası, IIP Altın sertifikasını korudu.

Garanti Bankası, şirketlerin insan kaynakları uygulamalarının kalitesini belgeleyen dünyadaki tek uluslararası standart olan Investors in People (IIP - İnsana Yatırım Yapanlar)  tarafından verilen “Altın” sertifikasını, yapılan ara değerlendirme sonucunda korumayı başardı. 2005 yılında IIP sertifikası alan ilk Türk şirketi olan Garanti, 2009’da standartların üzerinde performans gösteren şirketlere verilen “Gümüş” sertifikayla ödüllendirilmiş, 2012 yılında ise Türkiye’de IIP sertifikasını “Altın” kategorisinde alan ilk ve tek banka olmuştu. Garanti Bankası dışında bugüne kadar Türkiye’de sadece 2 kurum “Altın” sertifika almaya hak kazandı.


Garanti Bankası Genel Müdürü Fuat Erbil, “Garanti, insan kaynakları alanında dünyadaki tek uluslararası kalite standardı belgeleme kuruluşu olan IIP ile yolculuğunda, 2012 yılında, ‘Altın’ sertifika almaya hak kazanan ilk ve tek Türk bankası olmuştu. Bu yıl yapılan ara değerlendirmede ise bu değerli sertifikayı koruyarak, insan kaynakları alanındaki başarımızın sürdürülebilir olduğunu kanıtladık. IIP tarafından verilen en yüksek derecelendirme olan ‘Altın’ sertifika, bir kez daha Garanti’nin en önemli değerinin insan kaynağı olduğunu ortaya koydu, uygulamalarımızla sektörün lideri olduğumuzu gösterdi. Bu başarının arkasındaki tüm Garantilileri gönülden kutluyorum. İstikrarlı büyümesini her alanda sürdüren Garanti’nin başarısında, ‘insan odaklı’ yönetim ve bankacılık anlayışının; kurum kültürünün, iş süreçleri ve etik değerlerinin çalışanlar tarafından benimsenmiş olmasının büyük etkisi var. Korumayı başardığımız sertifikamız, daha yüksek performans için insana yatırım yapmaya dair taahhüdümüzü ve mükemmeliyet standartlarına verdiğimiz önemi gösteriyor.”dedi. 

Investors in People hakkında (IIP - İnsana Yatırım Yapanlar)
IIP, insan kaynakları alanında dünyadaki tek uluslararası kalite standardı kuruluşudur. Bir kuruluşun “Investors in People” olarak tanınması, “daha yüksek performans için insana yatırım yapmayı taahhüt ettiği”ni ve aynı zamanda kuruluşun “mükemmeliyet standartlarına önem verdiğini” gösterir. Kuruluş, 2009 yılından bu yana, insan kaynakları uygulamalarında standartların üzerinde performans gösteren kurumları ödüllendirmek amacıyla altın, gümüş ve bronz kategoride sertifikalar veriyor. Bir kuruluşun, Altın sertifika alabilmesi için, sertifikanın gerektirdiği 39 yeterlilik kriterine ek olarak, 126 kriteri daha yerine getirmesi gerekiyor.