Finansal Sağlık
Engelsiz Bankacılık
Hesabını Bilen Kadınlar
Geçmiş Aramalar
   Önerilen Sonuçlar

    Okulda Oyun Var Projesi

    22 Nisan 2024

    Kurucusu ve daimi destekçisi olduğumuz Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) iş birliğiyle 2024 yılında Okulda Oyun Var projesini başlattık.

    Proje kapsamında okul öncesi ve ilkokul seviyesindeki öğrencilerin oyun oynama etkinlikleri aracılığıyla, okula aidiyet duygularının artması ve okula yönelik olumlu yönde tutum gelişimini hedefliyoruz.

    Proje hedefleri:

    Ruhsal ve duygusal gelişimi güçlendiren bir araç olan oyun oynamanın aynı zamanda öğrencilerin problem çözme, karar verme, yaratıcı ve eleştirel düşünme, iş birlikli çalışma, yardımlaşma ve sabırlı olma becerilerinin gelişimine de katkı sunmasını amaçlıyoruz.

    15 yılı aşkın süredir ÖRAV aracılığıyla mesleki ve kişisel gelişimlerini desteklediğimiz öğretmenlerin ise Okulda Oyun Var projesi ile öğrenci, meslektaş, veli ve eğitimin diğer paydaşları ile etkili iletişim ve iş birliği kurma yeterliklerini desteklemeyi hedefliyoruz.

    Aynı zamanda velilerin de projeye dahil olmasıyla, çocukların kendilerini güvende hissederek kendi kapasitelerini tam olarak kullanmalarını ve okula olan bağlılıklarının artması projedeki hedeflerimiz arasında yer alıyor.

    Projemizin ilk senesinde Türkiye’nin 81 ilinden 500 öğretmene ve yaklaşık 11.000 öğrenciye ulaşmayı hedefliyoruz.