Garanti BBVA Kurumsal İnternet Bankacılığı

Garanti BBVA İnternet Bankacılığı'nın tasarımı KOBİ müşterilerimizin bankacılık ürünleri ve ihtiyaçları doğrultusunda yeniden hazırlandı. KOBİ müşterilerimize özel tasarımla, ana sayfada;

 • Gelen ve Giden sekmeleriyle para giriş çıkışını özetleyen nakit akışını bir bakışta görebilirsiniz.
 • POS, Çek ve Kredi Kartı gibi iş hayatınızı büyük ölçüde etkileyen ürünler hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.
 • Tüm hesap ve ürünlerine ait işlemleri ana sayfada ayrı ayrı görebilirsiniz.
 • Haftalık takvim özelliği ile o hafta içinde olacak finansal işlemleri görüntüleyebilir, nakit akışınızı yönetebilirsiniz.
 • Gelecek 120 güne ait POS işlemlerini görüntüleyebilir, hangi tarihte ne kadar tutarın hesabınıza geçeceğini görebilirsiniz.

Ayrıca;

 • Gerekli tanımlamaları yaptıktan sonra, başka bankalardaki hesap hareketlerinizi, ayrı ayrı kullanıcı adı ve şifre girmeye gerek kalmadan, toplu şekilde ve anlık olarak Tek Ekran’da izleyebilir, hesap hareketlerini bilgisayarınıza indirebilirsiniz.
 • Ticari kredi limitiniz varsa ve ilgili diğer koşullara sahipseniz, BCHSpot, İskonto ve İnterbanka Endeksli kredileri şubeye gitmeden 7/24 anında kullanabilirsiniz.
 • Firmanıza ait hesaplara; vergi kimlik numarası, cep telefonu numarası ve e-posta adresi gibi bilgileri Kolay Adres olarak tanımlayabilir, firmanıza para gönderecek kişilere 26 haneli IBAN yerine Kolay Adres’inizi iletebilirsiniz. İsterseniz Kolay Adres’e, isterseniz IBAN’a; FAST limitleri dahilinde 7/24 başka bankaya para gönderebilir, başka bankadan para alabilirsiniz.
 • Geçici ve kurumlar vergi beyannameleriniz ile mizan bilgilerinizi, ihtiyaç olması halinde, şubeye gitmeden, Garanti BBVA Kurumsal İnternet üzerinden yükleyebilirsiniz. Yükleme işlemlerini Kurumsal İnternet’te Profil > Belgeler adımı altındaki “Belge Yükle” adımından yapabilirsiniz.
 • Maaş anlaşmalarınızaşubeye gitmeden Mobil veya İnternet’ten kolayca onay verebilir, bu belgeleri daha sonra tekrar görüntüleyebilirsiniz.
 • Yurt içi veya yurt dışından hesabınıza gelen döviz transferlerinizi, Gelen SWIFT Takip Raporu ile tutar hesabınıza gelene kadar adım adım Internet’ten takip edebilirsiniz.
 • Firma ortaklık gelirinizi artık bireysel ihtiyaç kredisi ve avans hesap başvurularınızda şubeye gitmeden, Mobil veya İnternet'ten belirterek kredi değerlendirme sürecine dahil edebilir, size özel kampanyalarımızdan yararlanabilirsiniz. Üstelik, kredi başvurusu için eksik belgeniz varsa, belgenizi Mobil veya İnternet'ten kolayca yükleyerek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.
 • Firmanıza ait GKS (Genel Kredi Sözleşmesi) ve kefil bilgilerinizi kolayca Garanti BBVA İnternet’ten görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca; sözleşme tutarı, sözleşme tarihi ve kullanılabilir limit tutarı gibi bilgileri görüntüleyebilir, bilgisayarınıza indirebilir veya yazdırabilirsiniz.

Şirketler için Garanti BBVA Kurumsal İnternet Bankacılığı, Garanti BBVA Bireysel İnternet Bankacılığı'ndan temel olarak iki yönden farklıdır. Bunlar şirketler için sunulan özel ürünler ve istediğiniz sayıdaki kullanıcıya istediğiniz yetki tanımlarının yapılabilmesidir.

Yetki yapısı çerçevesinde;

 • Tüm imza sirkülerini kapsayabilecek detaylı yapı oluşturabilirsiniz.
 • İstenen sayıda alt kullanıcı tanımlayabilir, bu kullanıcılara ayrı ayrı tüm işlemler yetkisi, sadece para transferi girişi yetkisi veya sadece hesap görüntüleme yetkisi gibi geniş yelpazede yetki tanımları kurgulayabilirsiniz.
 • İşlem grubu bazında farklı tutarlar için yetkilendirme yapabilirsiniz.
 • Para transferi işlemlerinin birden fazla kişinin onayı sonrasında gerçekleşmesini sağlayan çoklu onay / sıralı onay yapılarını kurabilirsiniz.
 • Farklı firmaların dilediklerinde birbirlerinin hesaplarından görüntüleme ve işlem yapabilmeleri sağlanmaktadır.

Garanti BBVA İnternet Bankacılığı ile ilgili bilgi edinmek, sorunlarınızı, taleplerinizi iletmek veya teknik destek almak için 24 saat 444 0 333 Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi’ni arayabilirsiniz.

Firmanızı kendi adınıza işletiyorsanız (şahıs firması) ve henüz Garanti BBVA müşterisi değilseniz, şubeye gitmeden müşterimiz olmak için tıklayınız.

 • Garanti BBVA İnternet Bankacılığından Yapabileceğiniz İşlemler
  • Yetkilendirme Yöneticisi tanımı ile Yetki-Onay değişikliklerinizi şubeye gitmeden yapabilirsiniz.

   Yetkilendirme Yöneticisi tanımı ile Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’ndan Yetki-Onay değişikliklerinizi şubeye gitmeden yapabilirsiniz. Garanti BBVA’da bireysel müşteri numarası bulunan kişileri firma kullanıcısı olarak firmaya ekleyebilir, tanımlı kullanıcıları silebilir ve tanımları kendi limitleriniz dahilinde değiştirebilirsiniz.

   Yetkilendirme yöneticisi en fazla iki kişi olarak tanımlanabilir. İki kişi tanımlanması durumunda yetkilerin geçerli olması için her iki yetkilendirme yöneticisinin de onay vermesi gerekmektedir.

   Firmada yetkilendirme yöneticisi tanımına sahip olan kişi/kişiler, bankamızda bireysel müşteri numarası bulunan kişileri firma kullanıcısı olarak firmaya ekleyebilir, tanımlı kullanıcıları silebilir ve tanımları kendi limitleri dahilinde değiştirebilirler. İmza sirkülerinde adı geçen ve sirkülerde belli limitlerle sınırlandırılmış olan kullanıcılar için yetki tanımı yapılırken imza sirkülerinde yer alan limit üzerinde yetki tanımlanamaz.

   Adımlar

   Kullanıcı İşlemleri

   Bu adımdan firmada tanımlı olan kullanıcıları ve yetkilerini görüntüleyebilir, yeni kullanıcı ekleyebilir ve mevcut kullanıcıları silebilirsiniz. Ayrıca kullanıcıların ürün tanımlarını yapabilir, günlük limitlerini değiştirebilirsiniz.

   Çoklu Onay/Sıralı Onay Tanımları

   Bu adımdan çoklu onay tanımı yapabilir, mevcut tanımları silebilir ve değiştirebilirsiniz. Kullanıcıların çoklu onay tanımında yazdığı sırayla onay yapmasını istiyorsanız, sıralı onay tanımlayabilirsiniz. Sıralı onay tanımı yapıldığında kullanıcıların SMS ve e-posta ile onay verecekleri işlemler için bilgi almasını sağlayabilirsiniz.

   Firma Limitleri

   Firma Limitleri aynı zamanda Yetkilendirme Yöneticisi limitleridir. Bu adımdan limitleri düşürebilrsiniz. Limit yükseltmek için şubenizle görüşmeniz gerekmektedir.

   Hesap Sınırlandırma

   Bu adımdan firmada tanımlı olan kullanıcınızın havale ya da EFT işlemi yoluyla para gönderebileceği hesapları sınırlandırabilirsiniz. Kullanıcı için hesap sınırlandırma tanımı yapmanız durumunda, ilgili kullanıcı sadece belirlediğiniz hesaplara havale ya da EFT yoluyla para gönderebilecek, bunlar dışındaki hesaplara para transferi işlemlerini yapamayacaktır.

   Ayrıca bu adımdan mevcut hesap sınırlandırma tanımlarınızı silebilirsiniz.

   Yetkilendirme Yöneticisi Onay İşlemleri

   Firmanızda iki Yetkilendirme Yöneticisi tanımı olması durumunda diğer yetkilendirme yöneticisinin yaptığı işlemleri bu adımdan onaylayabilirsiniz.

   Kayıt Takibi / İptali

   Daha önce yaptığınız yetkilendirme işlemlerini bu adımdan takip edebilirsiniz. Firmanızda iki Yetkilendirme Yöneticisi tanımı olması durumunda henüz onaylanmamış yetki kayıtlarını silebilirsiniz. 

   Garanti BBVA Kurumsal İnternet Bankacılığı’na giriş yapmak için tıklayın.

  • Maaş ödemesi işlemini gerçekleştirmek Garanti BBVA İnternet Bankacılığı Kurumsal ile çok daha kolay ve güvenli!

   Yoğun iş trafiği arasında maaş ödeme işlemlerinizi Garanti BBVA Kurumsal İnternet Bankacılığı’ndan kolayca ve istediğiniz yerden gerçekleştirebilirsiniz.

   Garanti BBVA Kurumsal İnternet Bankacılığı Nakit Yönetimi menüsü Maaş Ödemeleri adımı Dosya Transferi İşlemleri seçeneğinden güvenli ve şifreli dosya transferi yapabilir, maaş takibinizi sorunsuz yapabilirsiniz.

   Sağdaki Video İzle butonuna tıklayarak maaş ödemeleri ile ilgili kısa video’yu izleyip detaylı bilgi alabilirsiniz.

   • Şubelere e-posta ile dosya iletmek yerine Garanti BBVA Kurumsal İnternet Bankacılığı’na girerek maaş ödemesi dosyasını yükleyebilirsiniz.
   • Yüklenen maaş dosyalarını izleyebilir, maaş ödemesi işlemlerinizi kolaylıkla takip edebilir ve kullanıcıların yetkilerine göre yüklemeye ayrıca onay verebilirsiniz.
   • Sadece firmanızın yetki verdiği kullanıcılar dosya yükleme işini yapabilir, sonrasında onaylayabilir ve takip edebilirsiniz.

   Garanti BBVA Kurumsal İnternet Bankacılığı’ giriş yapmak için tıklayın.

  • Kredi sicil bilgilerinizi ve çek ödeme performansınızı öğrenmek Garanti BBVA Kurumsal İnternet Bankacılığı ile çok kolay ve avantajlı!

   Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından düzenlenen ve bireysel ve ticari ilişkilerinizde güvenle kullanabileceğiniz Kredi Risk Raporu ve Çek Raporu Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’nda!

   Raporlarınızı Garanti BBVA İnternet Bankacılığı Hesaplar ve Ürünler menüsü KKB Raporlarım adımından kolaylıkla talep edebilir, tek seferde yapacağınız başvuru ile bu raporlarınızı 6 ay süreyle görüntüleyebilirsiniz. 

   Kredi Risk Raporu

   Risk raporu ile öğrenebilecekleriniz:

   • Kullanmış olduğunuz kredi ve kredi kartına dair ödeme performansınız

   • Bankalara ne kadar borçlu olduğunuz

   • İsteğe bağlı olarak kredi kartı, kredili mevduat hesabı ve kredi toplam limit bilgileriniz

   Risk raporunun sağladığı kolaylıklar:

   • Raporu dilediğiniz kişi ve kurumla paylaşarak ödeme performansınız konusunda kendinizi daha iyi ifade edebilir ve uzun ya da kısa vadeli borçlanmaya dair işbirliklerinde çok daha kolay hareket edebilirsiniz.
   • Kredi sicil bilgilerinizi kontrol ederek olası ödeme olumsuzluklarınızı düzene sokma konusunda adım atabilir ve sicil bilgilerinizi iyileştirebilirsiniz.

   Çek Raporu

   Çek Raporu ile çeklerinize dair öğrenebilecekleriniz:

   • 2007 yılı sonrası ibraz edilen ve ödenen çeklerin adet ve tutarı
   • 2009 yılı sonrası ibraz edilen halen ödenmemiş veya sonradan ödenen çeklere ait adet ve tutar bilgileri
   • İbraz edilen, ibraz edilen ve arkası yazılan ve ibrazında ödenen çeklerin ilk ve son tarihleri
   • Son 1 ay, 3 ay ve 12 ay içinde ödenmiş çeklerin adedi ve tutarı ile arkası yazılmış çeklerin adedi ve tutarı
   • 50 adetle sınırlı olmak üzere arkası yazılan çeklerin listesi

   Raporları alabilmeniz için şubenizle görüşerek yetki tanımlatabilirsiniz.

  • Tüm hisse senedi işlemleriniz için Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’nı kullanabilir, istediğiniz işlemi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Siz de yatırımlarınızı kendiniz yapın, elinize geçecek kazanç fırsatlarını kaçırmayın.

   Hisse senedi işlemlerinizi anında, düşük komisyonla ve tüm bu işlem özelliklerinden faydalanarak gerçekleştirmek için tek yapmanız gereken, size en yakın Garanti BBVA şubesine uğrayarak herhangi bir ücret ödemeden hisse senedi emanet hesabı açtırmak.

   Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’ndaki Hisse Senedi işlem özelliklerinin tümüne 444 0 333 Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi’nden de ulaşabilirsiniz.

   Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’ndan yapabileceğiniz Hisse Senedi işlemleri:

   BIST Saniye Endeksi:

   www.paragaranti.com Maxi BIST Saniye Endeksi ile piyasaları gerçek zamanlı takip edebilirsiniz.

   Hisse Alış/Satış:

   Garanti BBVA’daki yatırım hesaplarınızı listeleyebilir ve istediğiniz hesabınız üzerinden işlemlerinizi yapabilirsiniz:

   Alış/Satış, 40 Seans Emir ve Zincir Emir:

   Her emir girişinizde değiştirilebilen bloke sıralamasını kaldırdık. Artık tanımlama ve sıralama değişikliklerini Bloke Sıralaması adımından kolayca yapabilirsiniz.

   Bloke Sıralama:

   Bloke sıralamasına alabildiğiniz ürün sayısını arttırdık. Bundan böyle farklı ürünleri de blokeye alabilirsiniz. Vadesiz TL, Vadesiz Döviz, Repo, B Tipi Likit Fon, B Tipi Değişken Fon, B Tipi Tahvil ve Bono, GRM B Port.Yön.Hizm.Değişken, GRM B Tipi Tahvil ve Bono, Satış Limiti, Devlet Tahvili, Hazine Bonosu, YP Devlet Tahvili, Eurobond yatırımlarınızı işlem sırasında blokeye alabilirsiniz.

   Emirlerim:

   Emirlerim adımından o güne ait emirlerinizi listeleyebilir ve aşağıdaki diğer işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

   • Emir Sorgulama: Başlangıç tarihi, bitiş tarihi, emir durumu, emir işlem tipi, emir hisse kodu, emir tipine göre aradığınız emirleri görüntüleyebilirsiniz.
   • Emir İptal: Gerçekleşmemiş emirleri iptal edebilirsiniz.
   • Emir Düzeltme: Verdiğiniz emir gerçekleşmeden önce adet, fiyat ve geçerli olmasını istediğiniz seans hakkında düzeltme yapabilirsiniz.
   • Emir İyileştirme: Verdiğiniz emirlerin fiyatlarında iyileştirme yapabilirsiniz.
   • Emir Bölme: Bölünen emrin parçalarını, ana emrin adedini azaltarak, ana emri ufak emirlere bölebilirsiniz.
   • Gerçekleşen Emir Detayı: Sonuçlanan emirlerin gerçekleşme detayını görüntüleyebilirsiniz.
   • Zincir Görüntüleme: Bu adımdan seçtiğiniz emre bağlı zincir emirleri görüntüleyebilirsiniz.
   • Bloke Görüntüleme: Bu adımdan seçtiğiniz emriler için blokeye alınan ürünleri görüntüleyebilirsiniz.
   • Akıbet İzleme: Bu adımdan verdiğiniz emre ait tarih, saat, işlem bilgisi ile emrin fiyat, adet ve durum bilgilerine erişebilirsiniz.

   Yatırım Hesabı:

   Bu adımda hisse senedi işlemlerinde kullanılacak yatırım hesaplarınızı görüntüleyebilir ve aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

   • Özet Bakiye: Görüntülemek istediğiniz yatırım hesabınızın bakiye ve bloke bilgilerine ulaşabilirsiniz.
   • Hisse Senedi Hareketleri: Seçtiğiniz yatırım hesabında yer alan hisse senetlerinin ve daha önceden bu hesabınızdan işlem görülen hisse senetlerinin hareketlerini görüntüleyebilirsiniz.
   • Bloke Sıralama: Hisse senedi işlemlerinde kullanılacak yatırım ürünlerinin ve bu ürünlere hangi sıra ile bloke konulacağının tanımını yapabilirsiniz.
   • Bloke Hareketleri: Seçilen tarih aralığında yapılan hisse senedi alış işlemlerine istinaden konulan blokeler ve statülerini izleyebilirsiniz.
   • Bloke Hesapları: Yatırım hesabınıza bağlayabileceğiniz 1 adet vadesiz hesap ile 2 adet döviz hesabını izleyebilir ve tanımlayabilirsiniz.
   • Ekstre Adresi: Basılı hisse senedi ekstrenizi isteyip istemediğinizi belirtebilirsiniz.
   • Sözleşme Gönderim: Yatırım hesabı sözleşmelerinizde eksiklik varsa, hisse senedi işlemi yapabilmeniz için eksik sözleşmelerinizi adresinize isteyebilirsiniz.

   Hisse Senedi Kredisi:

   Hisse Senedi Kredisi kullanarak aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

   • Kredi Başvurusu: Bu adımdan hesabınızda para yokken bile hisse senedi alabilirsiniz. Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’ndan hemen başvurup portföyünüzde bulunan ve BIST 100 hisse senetlerini teminat göstererek* 100.000 TL’ye kadar hisse senedi kredisi kullanabilir, krediyi gün içinde kapattığınızda hiç faiz ödemezsiniz.
   • Limit Artırımı: Bu adımdan mevcut limitiniz için 100.000 TL’ye kadar limit artırım talebi yapabilirsiniz.
   • Başvuru ve Kredi Takibi: Bu adımdan başvurduğunuz kredinin takibini ve iptalini yapabilirsiniz. Başvurunuzun sonucunu, başvurunuzun hemen sonrasında görüntüleyebilirsiniz..

   Hisse Senedi Kredisi başvurusunu, Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’nda Hisse Senedi menüsü altında yer alan Hisse Senedi Kredisi adımından veya Başvurular altında yer alan Hisse Senedi Kredisi adımından yapabilirsiniz.

   *Garanti BBVA’nın teminat kabul ettiği hisse senetleri için geçerlidir.

   Halka Arz:

   Halka arz adımından halka arz taleplerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

   Komisyon İzleme:

   Bu adımdan Hisse Senedi işlemleri sırasında yapılan komisyonların detaylarını görüntüleyebilirsiniz.

   • Komisyon Modeli Seçim: Bu adımdan Hisse Senedi işlemlerinde kullanmak istediğiniz komisyon modelini seçebilirsiniz. İşlemleriniz için Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’nı kullanırsanız, son 3 ayda yapmış olduğunuz ortalama hisse senedi işlem hacmine göre belirlenen avantajlı komisyon oranlarından faydalanabilirsiniz.
   • Komisyon Modeli Detay: Bu adımdan hacminize bağlı komisyon oranınız için detaylı ödenen ve bir sonraki dönemde muhtemel ödeyebileceğiniz komisyon basamağını görüntüleyebilirsiniz.
   • Komisyon İzleme: Bu adımdan seçtiğiniz tarih aralığında ödediğiniz komisyonları izleyebilirsiniz.
  • Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’nı kullanarak şirketinize özel ihracat işlemlerinizi her an her yerden kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’ndan Vesaik Takip bilgisine ulaşabilir, Gümrük Beyannamesi detaylarını izleyebilir, Akreditif dahil tüm işlemleriniz ile ilgili en güncel bilgileri takip edebilirsiniz. İhracat İşlemleriniz için Dış Ticaret menüsünü kullanabilirsiniz.

   Avantajları

   • Akreditif dahil tüm ihracat ödeme yöntemlerine ait işlemlerinizin en güncel bilgilerine sahip olursunuz.
   • Yurtdışına tahsile gönderilen vesaiklerin son durumunu anında takip edebilirsiniz.
   • DHL kurye servisi ile gönderilen vesaiklerde, DHL linki üzerinden vesaikin güncel yer ve teslim bilgilerini takip edebilirsiniz.
   • İhracat dosyaları için gönderilen tüm ihracat bedeli havale bilgilerine anında ulaşabilir ve düzenlenen döviz alım belgeleri konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.
   • Gümrük Beyannamesine ait bilgilere ulaşabilir, alışı yapılan tutar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
   • Vadeli ihracat işlemlerine ait vadelerin takibini yapabilirsiniz.
   • Açık ihracat taahhüt hesabı bilginize ulaşabilirsiniz.

   İşlemler

   Referans Takibi

   • Referans Detayı
   • Gümrük Beyannamesi Listesi
   • Gelen Havale Listesi
   • Vesaik Listesi
   • Döviz Alım Belgesi Listesi
   • Doküman Listesi

   Gümrük Beyannamesi Takibi

   • Beyanname Detayı
   • Referans Detayı
   • Döviz Alım Belgesi Listesi
   • Referans Listesi

   Gelen Havale Takibi

   • Referans Detayı
   • Döviz Alım Belgesi Listesi

   Vesaik Takibi

   • Vesaik Detayı
   • Referans Detayı
   • Döviz Alım Belgesi Listesi
   • Gümrük Beyannamesi Listesi

   Döviz Alım Belgesi Takibi

   • Döviz Alım Belgesi Detayı
   • Gümrük Beyannamesi Detayı
   • Referans Detayı

   Doküman Takibi

   Herhangi bir referansınızı belirterek ile ilgili tüm dokümanlara ulaşabilirsiniz. Ayrıca doküman tipi veya tarih bilgisi belirterek de belirli bir tipteki dokümanlarınızı listeleyebilirsiniz.

  • İthalat işlemlerinizi Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’ndan yapın, zamandan kazanın

   Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’nı kullanarak şirketinize özel ithalat işlemlerinizi her an, her yerden kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’ndan Vesaik Takip bilgisine ulaşabilir, Gümrük Beyannamesi detaylarını izleyebilir, Akreditif dahil tüm işlemleriniz ile ilgili en güncel bilgileri takip edebilirsiniz. İthalat İşlemleriniz için Dış Ticaret menüsü kullanabilirsiniz.

   Garanti BBVA İnternet Bankacılığı şifrenizi size en yakın Garanti BBVA şubesinden alabilirsiniz.

   • Akreditif açılış ve değişiklik mesajlarına anında ulaşırsınız.
   • Transfer detaylarını ve mesajlarını istediğiniz zaman takip edebilir, gerçekleştirdiğiniz transfer işlemlerine yönelik kambiyo taahhüt hesaplarına ilişkin güncel bilgiye sahip olabilirsiniz.
   • Vadeli ithalat işlemlerine ilişkin ödemeler konusunda zamanında bilgi sahibi olursunuz.
   • İthalat transferlerine ait SWIFT mesajlarını internetten görüntüleyebilir ve çıktısını alabilirsiniz.
   • Yaptığınız transfere ilişkin Gümrüğe Hitaben Yazılan transfer yazısını en yakın şubemizden alabilirsiniz.
   • Bankamızca gerçekleştirilen ithalat işlemlerinde kambiyo taahhüt kapamada kullanılan gümrük beyannamelerine ait bilgilere anında ulaşabilirsiniz.
   • Tahsile gelen vesaik için internet üzerinden güncel takip imkanı sağlayabilirsiniz.

   Referans Takibi

   • Referans Detayı
   • Vesaik Listesi
   • Transfer Listesi
   • Gümrük Beyannamesi Listesi
   • Doküman Listesi

   Vesaik Takibi

   • Vesaik Detayı
   • Referans Detayı
   • Transfer Listesi

   Transfer Takibi

   • Transfer Detayı
   • Referans Detayı
   • Vesaik Detayı
   • Gümrük Beyannamesi Listesi
   • SWIFT Mesajı

   Doküman Takibi

   Herhangi bir referansınızı belirterek ilgili tüm dokümanlara ulaşabilirsiniz. Ayrıca doküman tipi veya tarih bilgisi belirterek de referanslarınıza ait istediğiniz dokümanları listeleyebilirsiniz.

  • Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’ndan Döviz Transferi (Swift) adımıyla,  yurt içi ve yurt dışındaki bankalara döviz transferi işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Aynı şekilde yurt dışından hesabınıza döviz transferi yapılmasını istiyorsanız, bankamızın swift kodu olan TGBATRISXXX, ad-soyadınız ve hesap numaranızı size gönderim yapacak kişiye iletmeniz yeterli.

   Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’ndan Swift işlemi nasıl yapılır?

   Döviz Transferi (Swift) işleminizi gerçekleştirmek için:

   • Döviz Transferi (Swift) yapacağınız döviz hesabınızı,
   • İşlem ücretinin alınacağı TL hesabınızı,
   • Transferi gerçekleştireceğiniz bankanın bulunduğu ülkeyi ve bu bankanın ilk harfini,
   • Transferi gerçekleştirmek istediğiniz bankanın/şubenin bulunduğu şehrin ilk üç harfini girmeniz gerekir.

   Tüm bu bilgiler yerine, para transferi yapacağınız bankanın Swift kodunu biliyorsanız bu kodu girmeniz yeterli. Banka Swift kodları 11 haneden oluşur. Eğer Swift kodu 11 haneden az ise, sonuna X harfi ekleyerek 11 haneye tamamlayabilirsiniz.

   Bu girişleri yaptıktan sonra belirlediğiniz kriterlere uyan ve SWIFT sistemine tanımlı banka şubeleri listelenecektir. Döviz Transferi yapmak istediğiniz banka bu listede yoksa, işleminizi şubenize giderek yapmanız gerekir.

   Döviz Transferi (Swift) işlemi girişinizi saat 17:00’dan önce yaparsanız transferiniz iki iş günü içinde, 17:00’dan sonra yaparsanız 3 iş günü içinde karşı bankadaki hesaba ulaşır.

  • Garanti BBVA Bilgilendirme Hizmetleri, size, günü gelen ödemelerinizi hatırlatır; döviz kuru, fon fiyatları ve yatırım özeti bilgilerini iletir. Üstelik cep telefonunuza kısa mesaj, bilgisayarınıza e-posta ya da Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’ndaki ajandanıza uyarı mesajı aracılığıyla. 

   Garanti BBVA Bilgilendirme Hizmetleri, size, aşağıdaki başlıklar hakkında bilgi verir, hatırlatma yapar;

   Kredi Kartlarınız

   • Kredi kartınızın ekstresi kesildiğinde ekstre tutarının bildirimi yapılır.
   • Kart ekstrenizi e-posta ile almak istediğinizi ilettiğiniz anda kartınıza 5 TL bonus yüklenir ve ekstreniz sadece e-posta ile gönderilmeye başlanır.
   • Kredi kartınızın son ödeme tarihinden 2 gün önce bildirim yapılır.
   • Kredi kartı tek işlem tutarı belirlenen bir tutarı aştığında bildirim yapılır.
   • Kredi kartınızda nakit avans çekildiğinde bildirim yapılır.

   Hesaplarınız

   • Vadeli Hesabınızın, reponuzun yada hazine bononuzun vadesi dolmadan önce,
   • Verdiğiniz EFT yada havale emri için işlem günü hesabınızda yeterli bakiye bulunmadığında,
   • Seçtiğiniz hesapların bakiyesinin her sabah size bildirilmesini istediğinizde,
   • Seçtiğiniz hesapların hareketlerinin size her sabah veya akşam bildirilmesini istediğinizde Garanti BBVA Bilgilendirme Hizmetleri sizi bilgilendirir.

   Ödemeleriniz

   • Sözleşmeli faturanızın son ödeme tarihinde,

   Yatırım Bilgileri

   • Seçtiğiniz döviz kurlarını,
   • Seçtiğiniz fonların fiyatlarını bildirir.

   Başvurmak için; Bu yeni hizmetten yararlanmak için Garanti BBVA İnternet Bankacılığı "Tanımlamalar" adımından "Garanti BBVA Bilgilendirme Hizmetleri"ı seçerek hangi hizmetlerle ilgili uyarı almak istediğinizi belirleyebilirsiniz.

  • Garanti BBVA İnternet Bankacılığı parolanızı nasıl alabilirsiniz?

   Başvuru belgeleriniz bize ulaştıktan sonra İstanbul içindeyseniz 2 işgünü, İstanbul dışındaysanız 4 işgünü içinde parolanız şubenize ulaştırılır. Daha sonra başvuru formunda belirtilen yetkili, kimlik belgesiyle birlikte şubeye başvurarak parolanızın içinde bulunduğu zarfı alabilirsiniz.

   Bireysel kullanıcı iseniz tıklayın.

   Parolanızı nasıl değiştirebilirsiniz?

   Garanti BBVA İnternet Bankacılığı Tanımlamalar menüsünden, parolanızı kendi istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz.

   Parolanızı unutursanız ne yapmanız gerekir?

   444 0 333 Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi’ni arayarak Garanti BBVA İnternet Bankacılığı parola işlemlerinden ya da kendi şubenize başvurarak yeni şifre talebinde bulunabilir, şubenize gönderilecek yeni şifrelerinizi alarak tekrar Garanti BBVA İnternet Bankacılığı kullanımına başlayabiirsiniz.

   Bireysel kullanıcı iseniz tıklayın.

   Parolanız bloke olursa ne yapmanız gerekir?

   Garanti BBVA İnternet Bankacılığı veya Garanti BBVA Mobil parolanız 6-8 haneden oluşmaktadır. Parolanızı 3 defa hatalı girerseniz bloke olur. Eğer parolanızı doğru hatırlıyorsanız 444 0 333 Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi’ni arayarak blokesini kaldırabilirsiniz.

   "Hesaplarınız İnternet kullanıma kapalıdır" mesajı

   Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’nda aldığınız bu mesaj şifrenizi 3 defa hatalı girdiğinizde çıkmaktadır. Eğer parolanızı doğru hatırlıyorsanız 444 0 333 Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi’ni arayarak parolanızın blokesini kaldırabilirsiniz.

  • Kayıtlı E-Posta (KEP), günlük kullandığınız e-postadan farklı olarak,  gönderilerinizin alıcı ve gönderi kimliklerinin hukuken inkar edilemez şekilde belirli olduğu özel bir elektronik posta sistemidir. Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’ndan TNB KEP ve TÜRKKEP firmaları aracılığıyla kolaylıkla KEP başvurunuzu yapabilirsiniz.

   Üstelik size özel KEP yıllık kullanım ücretinde %20 indirim avantajı ve yerinde kayıtta Garanti BBVA müşterilerine özel fiyatlar şubelerimiz ve Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’nda!

   Garanti BBVA İnternet Bankacılığı Başvurular menüsünden TNBKEP ve TÜRKKEP firmaları aracılığıyla KEP başvurunuzu yapabilirsiniz. 

    

   KEP Maaş ödemelerinde

   Bankamız bir ilk olarak gizlilik ve güvenliğin son derece önemli olduğu maaş ödeme hizmeti için kullanılabilecek elektronik kanallara Kayıtlı Elektronik Posta (“KEP”) yı da eklemiştir. Bu geliştirme ile birlikte , KEP adresleriniz üzerinden Bankamız KEP adreslerine ileteceğiniz  personel ve maaş tutar bilgilerini içeren listelere (“Maaş Dosyası”) istinaden maaş ödemeleri gerçekleştiriyoruz. 
   Detaylı bilgi için şubelerimize başvurabilirsiniz .

   Kayıtlı E-Posta Nedir?

   Kayıtlı E-Posta (KEP) sisteminde gönderim, teslim ve okunma zamanı  değiştirilemez. Böylece içerik bütünlüğü korunur ve uyuşmazlık durumunda hukuken geçerliliği vardır. Gönderi, alıcı tarafından bir sonraki işgünü okunduğu kabul edilir. Tebligat Kanunu’nda yapılan yeni düzenleme ile 19.01.2013 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, anonim, limited ve sermayesi paylara bölünmüş komandit şirketlere yetkili merciilerce yapılacak resmi tebligatlar elektronik tebligat yolu ile, yani kayıtlı elektronik posta sistemi kullanılarak yapılacaktır. Bu sebeple anılan şirketlerin Kayıtlı E-Posta (KEP) sahibi olmaları yasal olarak zorunludur. Yetkili merciilerden tebligat alma amacı dışında, yine ticari veya şahsi yazışmalarınızda kullanılmak üzere KEP adresi edinebilirsiniz.

   Hangi durumlarda Kayıtlı E-Posta kullanmalısınız?

   Aşağıda belirtilen gönderi çeşitlerinizde Kayıtlı E-Posta sistemini kullanabilirsiniz. 

   • Karşı tarafa ulaştığından emin olmak istediğiniz,
   • İçerik bütünlüğünün korunması gereken,
   • Gönderilme/alınma zamanı tespiti kritik olan.

   Kayıtlı E-posta (KEP), mevcut durumda Garanti BBVA ile müşterileri arasında olan yazışmalar için kullanılamayacaktır. Türk Ticaret Kanunu kapsamında yürüttüğünüz ticari ilişkileriniz sırasında yapmak istediğiniz  yazışmalarınızı (teklif, sözleşme, fesih, sipariş formu, ihtar, fatura, geciken  ödeme, iptal bildirimleri, sözleşme gibi) Kayıtlı E-Posta ile yapabilir ve Tebligat Kanunu kapsamında kamu kurumları gibi yetkili merciiler tarafından size iletilecek tebligatlarınızı elektronik olarak alabilirsiniz.

   Kayıtlı E-Posta hizmeti sunan firmalar

   Garanti BBVA İnternet Bankacılığı Başvurular menüsünden TNBKEP ve TÜRKKEP firmaları aracılığıyla KEP başvurunuzu yapabilirsiniz.

   TNB KEP

   KEP adresi başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra TNB KEP müşteri temsilcisi tarafından sizinle iletişime geçilecektir. TNB KEP başvuruları ile ilgili konular için tnbkepinfo@tnbkep.com.tr mail adresine mail atarak veya 444 6 537 numaralı Müşteri Destek hattı üzerinden bilgi alabilirsiniz. 

   TNB KEP ile ilgili detaylı bilgi almak için tıklayın.

   TÜRKKEP

   KEP adresi başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra TÜRKKEP müşteri temsilcisi tarafından sizinle iletişime geçilecektir. TÜRKKEP başvuruları ile ilgili konular için destek@turkkep.com.tradresine mail atarak veya 444 8 537 numaralı Müşteri Destek hattı üzerinden bilgi alabilirsiniz.

   TÜRKKEP ile ilgili detaylı bilgi almak için tıklayın.

 • Tüm Bankacılık İşlemleri

   Bireysel Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’ndaki işlemlerine ek olarak,

   • Onay Yapısına Sahip Para Transferleri
   • Dosya Transferi ile Toplu EFT/Havale
   • Doğrudan Tahsilat Sistemi
   • Garanti BBVA İnternet Bankacılığı İçinde Yetki İşlemleri
   • POS Cirosu Görüntüleme
   • İthalat ve İhracat İşlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

   Bireysel müşterilerin Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’ndan yapabileceği bankacılık işlemlerini görmek için tıklayın.

 • Teknik Konular

   Tarayıcı Hakkında

   İnternet Bankacılığı hizmetlerinden etkin bir şekilde yararlanmanız için mevcut web tarayıcılarınızın güncel olması büyük önem taşımaktadır. Tarayıcınızın güncel olmaması, Garanti BBVA İnternet Bankacılığı kullanırken sorun yaşamanıza neden olabilir. 

   Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’na geçerli ve güncel güvenlik standartlarına sahip olan tüm tarayıcılarla sorunsuz bir şekilde bağlanabilir, tüm bankacılık işlemlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.* Bu nedenle eski bir sürüm kullanıyorsanız lütfen yazılımcı firmaların resmi sitelerinden güncelleyin.

   Microsoft, Internet Explorer 8, 9 ve 10 versiyonlarına 12 Ocak itibarıyla destek vermemektedir. Tarayıcınızın versiyonunu hemen aşağıdaki linke tıklayarak güncellemenizi tavsiye ediyoruz.

    

   tarayıcı

    

   Kullandığınız sürüm bilgisine tarayıcınızın "Yardım" menüsündeki "Hakkında" seçeneğinden ulaşabilirsiniz. 

   garantibbva.com.tr’ yi daha akıcı kullanmak için bilgisayarınızda olması gereken Adobe FlashPlayer’ı ücretsiz olarak buradan yükleyebilirsiniz.

   Flash Player’ı yüklemenize rağmen site içerisinde gezinirken sorun yaşıyorsanız aşağıdaki link ile Flash programınızı kontrol edebilirsiniz. Gelen sayfada "Flash Ayarları Doğru" yazısını göremiyorsanız Flash programınızda bir sorun vardır ve bir daha yüklemeniz gerekebilir. Flash Player’ı ücretsiz olarak yüklemek için tıklayın.