Geçmiş Aramalar
   Önerilen Sonuçlar

    Ulaştırma ve Altyapı Projeleri Finansmanı

    Kalkınmanın altyapısı için finansman!

    • Liman Projeleri

     Ülkemizin 2000’li yılların başından bu yana hızla yükselen dış ticaret hacmi ve lojistik üssü olarak artan önemi, özellikle ticari liman yatırımlarına önem kazandırıyor. Biz de ülkemizin ihtiyaçlarını doğru ve zamanında değerlendirerek liman yatırımlarına ve liman özelleştirmelerinin finansmanına önemli destek veriyoruz.

    • Havalimanı Projeleri

     Ulaşımda kalkınmanın en önemli göstergesi olan havalimanı projeleri, ülkemizde kamu-özel sektör işbirliği modeli ile başarılı sonuçlar verdi. Biz de 2004 yılından bu yana sektöre ve yatırımcılara finansman sağlamaya devam ediyoruz.

    • Köprü ve Otoyol Projeleri

     Ulaştırma sektöründe ağırlıklı payı karayolu taşımacılığının aldığı ülkemizde, çağdaş bir karayolu altyapısının varlığı hem can ve mal kaybını engellemek, hem de kalkınmayı desteklemek açısından önemli rol oynuyor.

    Ulaştırma ve altyapı projelerinin finansmanı konusunda uzmanlaşmış ekibimizle ülkemizin ekonomik kalkınmasına temel oluşturan projelere gururla finansman sağlıyoruz.

    KÖİ (kamu-özel sektör-işbirliği) modeli kapsamında yürütülen projelerin hayata geçirilmesi için özellikle kaynak ayırıyor ve tüm taraflarla uyum içinde çalışıyoruz.

    Ulaştırma ve altyapı projelerinin finansmanında öncelikli hedeflerimiz:

    • Kamu yararı taşıyan, aynı zamanda ekonomik olarak anlamlı projelerin seçilip hayata geçirilmesi
    • Finansman sürecinde projelerin sosyal ve çevresel etkilerinin doğru ve detaylı olarak analiz edilmesi, bu etkilerin en düşük ve kabul edilebilir seviyelere indirilmesi
    • KÖİ ile hayata geçirilen projelerin, ihale ve finansman modeli ve süreçlerinin geliştirilmesine en üst düzeyde katkı sağlamaktır.

    Ulaştırma ve altyapı ekibimiz tarafından incelenerek kredilendirilen projelere sağladığımız finansman taahhüdü 2020 itibarı ile yaklaşık 6,9 milyar Dolar’a ulaştı.

    Dilerseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

    pf_altyapi@garantibbva.com.tr