Krediler

Taksitli Avans Hesap

Taksitli Avans Hesap, beklenmedik harcamalarınız için acil nakit para ihtiyacınız olduğunda, bütçenizi bozmadan, ödemelerinizi taksitlendirmenizi sağlayan, kredili mevduat hesabınıza tanımlı yeni bir özelliktir.İhtiyaçlarınızı ertelemeden Taksitli Avans Hesabınızı ister ödemeleriniz için, ister nakit çekimler için kullanıp, 12 aya varan vadelerle geri ödeyebilirsiniz. Üstelik bunun için hiçbir ek ücret veya komisyon ödemezsiniz.

 

 

Taksitli Avans Hesap Özellikleri

 • Taksitli Avans Hesap, sahip olduğunuz Avans Hesap limitiniz dahilinde kullanabileceğiniz bir kredili mevduat hesap özelliğidir.
 • Taksitli Avans Hesabınızı vadesiz hesabınızdaki paraya hiç dokunmadan kullanabileceğiniz gibi, hesabınızda para olmasa da kullanabilirsiniz.
 • Taksitli Avans hesabınızla Garanti BBVA ATM’lerinden nakit çekim yapabilir veya Garanti BBVA vadesiz TL hesabınıza para aktararak kira, fatura gibi acil ödemelerinizi yapabilirsiniz.
 • Taksitli Avans Hesap limitiniz Avans Hesap limitinizin %80’i kadardır.
 • Minimum taksitli kullanım tutarı 100 TL’dir.
 • Minimum 3 ay, maksimum 12 aya varan vade seçenekleri ile geri ödeyebilirsiniz.
 • Taksit ödemeleri Avans Hesabınızın bağlı olduğu vadesiz hesabınızdan otomatik olarak tahsil edilecektir. Vadesiz hesabınızda yeterli bakiye bulunmaması halinde taksitlerinizin bir kısmı veya tamamı Avans Hesap limitinizden karşılanacak ve ilgili ayın Avans Hesap ekstresine yansıyan tutarın tamamını geri ödeme tarihine kadar ödemeniz gerekecektir. Avans Hesabınızdan karşılanan taksit tutarının içindeki faize tekrar faiz yansıtılmayacaktır.
 • Taksitli Avans Hesap aylık akdi faiz oranı her tutar için %2,00’dir.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Taksitli Avans Hesaba nasıl başvurabilirim?

Taksitli Avans Hesap başvurunuzu;

 • Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’ nda Başvurular > Kredi / Avans Hesap > Taksitli Avans Hesap Başvurusu,
 • Garanti BBVA Mobil’ de Başvurular > Kredi / Avans Hesap Başvurusu > Taksitli Avans Hesap Başvurusu veya
 • ATMlerimizden Hesaplar > Avans Hesap >Taksitli Avans Hesap adımlarını takip ederek yapabilirsiniz.

Garanti BBVA müşterisi değilseniz buradan başvurabilirsiniz.

 

Taksitli Avans Hesabı hangi kanallardan kullanabilirim?

Paracard’ınızı kullanarak 7/24 ATMlerimizden, ayrıca Garanti BBVA Mobil ve İnternet Bankacılığı üzerinden kullanabilirsiniz.

 

Taksitli Avans Hesap kullanımında hangi faiz oranı geçerlidir?

Taksitli Avans Hesap ödeme planınız kullanım anındaki faiz oranı ile oluşturulmaktadır.

 

Taksitli Avans Hesap kullanımımda ilk taksit tarihi ne zamandır?

Her ayın 1’i ile 15’i arasında yapılan Taksitli Avans Hesap kullanımları için ilk taksit tarihi bulunulan ayın 25’i olacaktır. Ayın 15’inden sonra yapılan kullanımlar içinse ilk taksit tarihi kullandırımı takip eden ayın 25’i olacaktır.

 

Taksitli Avans Hesap geri ödemesi nasıl gerçekleşmektedir?

Taksitli Avans Hesap kullanımlarınıza ait taksitleriniz her ayın 25’inde Avans Hesabınızın bağlı olduğu vadesiz hesabınızdan otomatik olarak tahsil edilecektir. Vadesiz hesabınızda yeterli bakiye bulunmaması halinde taksitlerinizin bir kısmı veya tamamı Avans Hesap limitinizden karşılanacak ve ilgili ayın Avans Hesap ekstresine yansıyan tutarın tamamını geri ödeme tarihine kadar ödemeniz gerekecektir. Avans Hesabınızdan karşılanan taksit tutarının içindeki faize tekrar faiz yansıtılmayacaktır.

 

Erken ödeme yapabilir miyim?

Erken taksit ödemelerinizi Garanti BBVA Mobil, Garanti BBVA İnternet Bankacılığı, Garanti BBVA ATM ve şubelerimizden yapabilirsiniz.