Geçmiş Aramalar
   Önerilen Sonuçlar

    Güneş Enerjisi Kredisi

    Elektriğini güneş enerjisinden üreten KOBİ’lere destek Garanti BBVA’dan.

    Güneş enerjisi tesis kurulumu ile öztüketim amaçlı lisanssız elektrik üretimi projeleriniz için finansman desteği Garanti BBVA’dan!

    Güneş Enerjisi Kredisi ile, güneş enerjisinden lisanssız elektrik üretimi projelerinizin finansmanında uygun koşullar ve geri ödemesiz dönem imkanı ile yararlanabilirsiniz. Kendi elektriğinizi üreterek, hem maliyetlerinizi düşürür hem de çevre dostu kaynak kullanımının yaygınlaşmasını desteklersiniz. Lisanssız elektrik üretim projeleri, yasal düzenlemeler ile devlet tarafından da desteklenmektedir; üretilip kullanılmayan fazla elektrik için 10 yıl süre ile belirlenen tarifeden ilgili mevzuatlar dikkate alınarak mevcut görevli tedarik şirketi tarafından satın alım yapılabilmektedir.

    • Özellikler

     • En az bir tüketim tesisi, yani elektrik aboneliği olan ve güneş enerjisinden lisanssız elektrik üretmek isteyen gerçek veya tüzel işletmeler lisanssız GES kurabilir.
     • Kredi kullandırım anında, elektrik şebeke işletmecisiyle imzalanan Bağlantı Anlaşması'nın ibrazı dahil ek koşulların yerine getirilmesi gerekmektedir.
     • Geri ödemesiz dönem imkanı ve nakit akışınıza uygun ödeme planıyla kredi kullanabilirsiniz.
     • Güneş enerjisi tesis kurulumu ile elektrik üreterek, elektrik ihtiyacınızı kendiniz karşılar ve maliyetlerinizi düşürme fırsatı elde edersiniz.
     • Ürettiğiniz fazla elektriğin 10 yıl süre ile belirlenen tarife üzerinden ilgili mevzuatlar dikkate alınarak satışı yapılabilmektedir.