bell-icon

İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Geçmiş Aramalar
   Önerilen Sonuçlar

    Kadın Girişimci Destek Programı

    Kadın Girişimcilere yönelik bütünsel desteklerimiz 15 yaşında!

    Garanti BBVA olarak uzun yıllardır, sürdürülebilir ekonomik kalkınma ve toplumsal gelişim için kadınların ekonomiye daha çok ve aktif katılımının önemini biliyor, her fırsatta bunun altını çiziyoruz. Çıktığımız bu yolda, kadın girişimcilere yönelik faaliyetlerimizi 15 yıldır “finansman sağlama”, “cesaretlendirme”, “eğitim” ve “yeni pazarlara açılma” olarak 4 temel başlıkta ele alıyoruz.Kadın girişimcilere özel ilk finansman desteğini 2006 yılında “Kadın

    Girişimci Destek Kredisi” ile vermeye başladık. Bunun yanı sıra, Birleşmiş Milletler Kadının Güçlenmesi Prensipleri’ni (WEPs) imzalayan Türkiye’den ilk banka olduk. Cesaretlendirme tarafında ise 15 yıl önce, kadın girişimcilerin seslerini duyurmak ve kendileri gibi diğer girişimcilere ilham olmalarına destek sağlamak için KAGİDER ve Ekonomist Dergisi ile birlikte Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması’nı başlattık. Eğitim desteği altında ise 2012 yılında Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi ile “Kadın Girişimci Yönetici Okulu” programını hayata geçirdik. Bununla birlikte, “yeni pazar ve müşteri bulma tarafını güçlendirmek için ne yapabiliriz?” düşüncesinden hareketle de yine “Kadın Girişimci Buluşmaları”nı düzenlemeye başladık.

    15. yılını kutladığımız kadın girişimci programımızla girişimcilik ekosistemi içerisinde etkin rol oynayan bir paydaş olarak daha çok kadına, ihtiyaç duydukları alanlarda kapsamlı ve sürdürülebilir destekler sağlamaya devam edeceğiz.