Kredi Sigortası

Alacaklarınız Kredi sigortası ile güvence altında

.

Tahsilat yapamamaktan korkmayın, Kredi sigortası ile gelirlerinizi güvence altına alın.

Kredi Sigortası ile şirketinizin ihracat ve yurt içi satış bedellerinin alıcılardan kaynaklanan nedenler ile tahsil edilememesi riskine karşı, alacaklarınızı teminat altına alabilirsiniz.

Kredi Sigortası’nı size en yakın Garanti BBVA şubesi’nden yaptırabilirsiniz.  

*Sigortalı tarafından tercih edilmesi durumunda, sigorta sözleşmesinin yıllık dönemlerle yeniden değerlendirilmesi hakkı Eureko Sigorta A.Ş.’de saklı tutulmakla beraber, poliçe her yıl vade sonunda yenilenir.

**Sorumluluk Paket Sigortası Eureko Sigorta A.Ş. tarafından sunulmaktadır.

 • Teminatlar

  Kredi Sigortası ile hem yurt içi, hem yurt dışı kredi ödemelerinizi güvence altına alabilirsiniz.

  • Bu poliçe ile bir yıl içinde belirlenen kredi limitleri dahilinde teminat verilen ülkelerdeki alıcılara yapılacak 180 güne kadar vadeli mal ve hizmet satışlarından kaynaklanan alacaklar teminat altına alınmaktadır. Poliçe global olduğu için, her bir sevkiyat için ayrı ayrı evrak hazırlama veya teminat alma ihtiyacı olmaksızın, poliçe süresi içinde önceden belirlenen limitlere kadar teminat verilen ülkelerdeki alıcılara yapılacak bütün sevkiyatlar sigorta teminatı kapsamına alınmaktadır.
  • Poliçe, yurt dışındaki alıcıların iflas etmesi veya ödeme yapmaması, benzer ticari riskler ve politik riskler ile kamu alıcılarının ödeme yapmaması riskine karşı alacaklarını teminat altına alır. Yurt içi kredi sigortasında yalnızca ticari risklere karşı teminat verilmektedir.
  • Teminat, ihracat kredi sigortasında ihracat yapan şirketin, ihraç edilecek malları nakliyeci firmaya teslim etmesi ile başlamaktadır. Bu andan sonra alıcının malları istememesi durumu da teminat altında olmaktadır. Yurt içi kredi sigortasında ise teminat satılan malların teslim edilmesi ile başlamaktadır.

  *Kredi Sigortası Eureko Sigorta A.Ş. tarafından sunulmaktadır.

İlginizi çekebilir...

Garanti BBVA Nakit Yönetimi

Size özel çözümler üretmeye devam ediyoruz

Size özel çözümler üretmeye devam ediyoruz.
Alo Sigorta

Alo Sigorta ile her bilgiye istediğiniz an ulaşabilir, işlem yaptırabilirsiniz.

Alo Sigorta ile her bilgiye istediğiniz an ulaşabilir, işlem yaptırabilirsiniz.
Leasing

İhtiyaç duyduğunuz yatırım finansmanına kavuşun.

İhtiyaç duyduğunuz yatırım finansmanına kavuşun.