Kredi Sigortası

Alacaklarınız Kredi sigortası ile güvence altında
.

Tahsilat yapamamaktan korkmayın, Kredi sigortası ile gelirlerinizi güvence altına alın.

Kredi Sigortası ile şirketinizin ihracat ve yurt içi satış bedellerinin alıcılardan kaynaklanan nedenler ile tahsil edilememesi riskine karşı, alacaklarınızı teminat altına alabilirsiniz.

Kredi Sigortası’nı size en yakın Garanti BBVA şubesi’nden yaptırabilirsiniz. 

*Sigortalı tarafından tercih edilmesi durumunda, sigorta sözleşmesinin yıllık dönemlerle yeniden değerlendirilmesi hakkı Eureko Sigorta A.Ş.’de saklı tutulmakla beraber, poliçe her yıl vade sonunda yenilenir.

**Sorumluluk Paket Sigortası Eureko Sigorta A.Ş. tarafından sunulmaktadır.

 • Teminatlar

  Kredi Sigortası ile hem yurt içi, hem yurt dışı kredi ödemelerinizi güvence altına alabilirsiniz.

  • Bu poliçe ile bir yıl içinde belirlenen kredi limitleri dahilinde teminat verilen ülkelerdeki alıcılara yapılacak 180 güne kadar vadeli mal ve hizmet satışlarından kaynaklanan alacaklar teminat altına alınmaktadır. Poliçe global olduğu için, her bir sevkiyat için ayrı ayrı evrak hazırlama veya teminat alma ihtiyacı olmaksızın, poliçe süresi içinde önceden belirlenen limitlere kadar teminat verilen ülkelerdeki alıcılara yapılacak bütün sevkiyatlar sigorta teminatı kapsamına alınmaktadır.
  • Poliçe, yurt dışındaki alıcıların iflas etmesi veya ödeme yapmaması, benzer ticari riskler ve politik riskler ile kamu alıcılarının ödeme yapmaması riskine karşı alacaklarını teminat altına alır. Yurt içi kredi sigortasında yalnızca ticari risklere karşı teminat verilmektedir.
  • Teminat, ihracat kredi sigortasında ihracat yapan şirketin, ihraç edilecek malları nakliyeci firmaya teslim etmesi ile başlamaktadır. Bu andan sonra alıcının malları istememesi durumu da teminat altında olmaktadır. Yurt içi kredi sigortasında ise teminat satılan malların teslim edilmesi ile başlamaktadır.

  *Kredi Sigortası Eureko Sigorta A.Ş. tarafından sunulmaktadır.

 • Sıkça Sorulan Sorular

  "Yardım ve Öneriler" bölümümüzden aşağıdaki soruların sizin için faydalı olabileceğini düşündük...

  Poliçemin tahsilatları nasıl yapılacak?

  Poliçeniz kredi kartına bağlanarak tahsil edilir. Kredi kartınızda yeterli bakiye varsa tahsilatlar otomatik olarak çekilmektedir.

  Detaylı bilgiLimit kararları nasıl alınıyor?

  Alıcı firma ile ilgili toplanan bilgiler ve ödeme performansı beraberce değerlendirilerek, sektörün ve bölgenin özellikleri de dikkate alınarak karar verilmektedir.

  Detaylı bilgi

İlginizi çekebilir...

KOBİ Kredisi, Garanti BBVA İnternet/Mobil’de!

KOBİ Kredisi, Garanti BBVA İnternet/Mobil’de!

KOBİ Kredisi, Garanti BBVA İnternet/Mobil’de!
Grup Emeklilik

Birikimleriniz değerlensin, emekliliğiniz refah içinde geçsin.

Birikimleriniz değerlensin, emekliliğiniz refah içinde geçsin.
Leasing

İhtiyaç duyduğunuz yatırım finansmanına kavuşun.

İhtiyaç duyduğunuz yatırım finansmanına kavuşun.