İmalat Sanayi Paketi

Genel

İmalat Sanayine En Güzel Destek, İmalat Sanayi Paketi’nde

.

İşini büyütmek ve yurt dışına açılmak isteyen üretici KOBİ’lere tam destek Garanti BBVA’da. Makinelerinizin fiili üretime geçmesini bekleyen 6 ay ödemesiz makine/ekipman kredileri, çeklerinizi yazdırtmayan, her seferinde talimat istemeyen, ödemeye hazır hesap, hammadde finansmanı için tahsilatlarınızla uyumlu nakit krediler, dış ticaret danışmanlığı, ihaleye geç kalmayan, malları gümrükte bekletmeyen teminat mektupları, yurtdışında rekabet gücünü artıracak yurt dışı fuar ve sertifika kredileri, Coface (Fransa) işbirliği ile ihracat alacaklarının sigortası ve 60 ay vadeyle işyeri kredisi fırsatları İmalat Sanayi Paketi’nde.

En Yakın Şube 

Krediler

Krediler

Krediler

.

Makine/Ekipman Kredisi

Makine/Ekipman Kredisi ile makinelerinizi 60 aya kadar vade ve toplam proforma fatura tutarının % 85’ine kadar kredilendirme imkanı ile alabilirsiniz. İthal makineleriniz için akreditif açabilir, vadeli döviz alım işlemi ile akreditif vadesinde ne kadar Makine/Ekipman Kredisi kullanacağınızı sabitleyebilir, kur riskinden korunabilirsiniz. Makinelerinizin yerli veya ithal olması fark etmez, Makine/Ekipman Kredisi’ni isteğinize bağlı olarak gelirlerinizle aynı para birimi üzerinden TL/USD/Euro olarak kullanabilirsiniz. Makine/Ekipman Kredisi, makinelerinizin yaratacağı nakit akışına uygun şekilde ilk 6 aya kadar ödemesizdir, böylece geri ödemelerde rahatlık sağlar.

Nakit Krediler

Üretim süresi boyunca, işletme sermayesi ihtiyacınıza yönelik olarak kısa vadeli rotatif, spot ya da taksitli kredi imkanlarımızdan yararlanabilirsiniz. Rotatif kredilerde dönem sonlarında kullandığınız gün kadar kredinin faizini ödersiniz. Spot kredilerde ise alacağınızı tahsil ettiğinizde ve sizin belirleyeceğiniz bir zamanda borcunuzu ödersiniz. Beklediğiniz tahsilatın tam tarihi belli değilse, erken kapama opsiyonlu spot kredi kullanabilirsiniz. Bu kredileri kefalet, ipotek karşılığı kullanabileceğiniz gibi aynı zamanda alacaklarınızı temlik edebilir, alacaklarınız için aldığınız çek/ senet gibi teminatları kullanabilirsiniz.

İhracatınız varsa, rotatif ve spot nakit kredileri ihracat alacaklarınızla aynı para birimi üzerinden kullanabilir, maliyetleriniz TL, gelirleriniz USD/Euro ise kur değişiminden etkilenmezsiniz.

Yurtdışı Fuar Katılım Destek Kredisi

Dış Ticaret Müsteşarlığı’nca destek sağlanmasına karar verilen fuarlarda kullanacağınız standların ücreti için 12 ay vadeli, ilk 3 ay geri ödemesiz Yurtdışı Fuar Katılım Destek Kredisi’nden yararlanabilirsiniz. 2.000- 50.000 USD arasındaki kredinizi TL ya da döviz olarak kullanabilirsiniz.

Sertifika Alım Kredisi

AB kriterlerine göre üretim yapan, kamu ihalelerine katılan ve kalite standartlarını yükseltmek isteyen firmanız için ISO Kalite ve CE Belgeleri edinme sürecinde finansman amaçlı 24 ay vadeli, ilk 3 ay ödemesiz Sertifika Alım Kredisi kullanabilirsiniz.

2.000- 100.000 USD arasındaki kredinizi TL ya da döviz olarak kullanabilirsiniz.

İşyeri Kredisi

Yeni işyeri alımlarında 96 ay vadeye kadar TL veya dövize endeksli olarak kullanabileceğiniz işyeri kredisi ile üretim yaptığınız tesisiniz kiralık değil, size ait olsun.

KOBİ İhtiyaç Kredileri (TL/Döviz)

60 aya varan vadelerle makine, işyeri yenileme ve teknoloji geliştirme kredilerinden yararlanabilirsiniz.

Teminat Mektupları

Şirketinizin ihtiyacı olan TL veya döviz teminat mektuplarını, çalıştığınız şubenize talimat vererek istediğiniz Garanti BBVA şubesi’nden teslim alabilirsiniz. Teminat mektuplarınızın konusu ister mal alımı, gümrük işlemleri, KDV, ihale, Eximbank, güvence bedeli veya kira teminatı olsun, isterse muhatap geçici, kat’i teminat mektubu talebi olsun, şube ağımız sayesinde size en uygun şubemizden teminat mektuplarınızı teslim alabilir, üretiminizde aksaklık olmamasını sağlayabilirsiniz.

En Yakın Şube 

Hizmetler

Hizmetler

Hizmetler

.

Hazır Hesap

Hazır Hesap, çeklerinizi ve faturalarınızı ödeyebileceğiniz, ayrıca nakit avans çekebileceğiniz bir kredili mevduat hesabıdır. Ay içerisinde sadece kullandığınız gün kadar kredinin faizi, bir sonraki ay hesabınızdan düşer. Ayrıca hesaba para yatırdığınız anda borcunuz otomatik olarak kapanır. Hazır Hesap, mevduat hesabınızda para olmasa dahi, ödemeleriniz için hazırdır.

POS

Nakit akışınızı düzenli ve kolay bir şekilde takip edebilmeniz, satışlarınızı arttırabilmeniz için İmalat Sanayi Destek Paketi’ne dahil olan POS’tan yararlanabilirsiniz. POS ile Bonus Üye İşyeri olarak satışlarınızı arttırabilir, sanal POS ile internet üzerinden satışlarınıza ait tahsilatları gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca sektörünüze uygun komisyon ya da bloke oranları ile çalışabilir, POS alacaklarınızı teminat göstererek daha uygun faiz oranı ile Hazır Hesap veya kredi kullanabilirsiniz.

Dış Ticaret Hizmetleri

Garanti BBVA’nın serbest bölge şubeleri dahil güçlü şube ağı ve yaygın muhabir bağlantıları sayesinde yurt dışına gönderilecek ya da yurt dışından beklenen para transferlerinizi hızlı ve güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz. Şubelerimizden ya da alternatif dağıtım kanallarından (İnternet Şubesi, Garanti BBVA ATM ya da Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi) Garanti BBVA’nın uygun kurları ile döviz, efektif alış satış işlemleri yapabilirsiniz.

İthalatınız veya ihracatınız; peşin, vesaik mukabili, mal mukabili, kabul kredili veya akreditifli olsun, mevzuat.garanti.com.tr ile hiçbir zaman dış ticaret işlemlerinizde mevzuattan geri kalmazsınız.

Şirket Kredi Kartı ve Bonus Business

İşletmenizde sizin ve çalışanlarınızın yapacağı alışverişleri, her kullanıcı için birbirinden bağımsız ve farklı limitler atayabilen şirket kredi kartı ile kontrol altına alabilirsiniz. Şirket kredi kartınızı Bonus Business olarak tercih ederseniz şirket alışverişlerinizde bonus, Miles&Smiles kredi kartı olarak tercih ederseniz mil kazanırsınız.

KOBİ Emeklilik Planı (KEP)

KOBİ’lere özel emeklilik planımız olan KEP ile Bireysel Emeklilik sistemine katılabilir, ailenizi ve çalışanlarınızı güvence altına alabilirsiniz.

  • Katkı payı ödemelerinizi Bonus Card ile yapmanız durumunda hem % 1 bonus kazanır, hem de birikmiş bonuslarınızı Bireysel Emeklilik hesabınıza aktarabilirsiniz.
  • Flexi Emeklilik Paketi’ni tercih etmeniz durumunda, yaptığınız her katkı payı ödemesi üzerinden %4 bonus kazanır, birikmiş bonuslarınızı Bireysel Emeklilik hesabınıza aktarabilirsiniz.

 

Diğer Hizmetlerimiz

  • Garanti Factoring ve Garanti Leasing işbirliğiyle factoring-leasing.
  • Şirketiniz ya da şahsınız adına TL ya da döviz cinsinden çek karnesi.
  • Düzenli ödemeler ve faturalarınızın otomatik ödenmesi.
  • Muhasebenizle uyumlu çalışacak çek entegrasyonu ve Logo Business.
  • Vergi, SSK tahsilatı ve online Bağ-Kur ödemeleri.
  • Kambiyo işlemleri, döviz, efektif alış ve satış işlemleri.
  • Kredi Garanti Fonu işbirliği ile kredilerinizde teminat kolaylığı.
  • İnternet Şubesi ve 444 KOBİ- 444 5624’den detaylı bilgi ve yardım.

En Yakın Şube 

İlginizi çekebilir...

KOBİ Kredisi, Garanti BBVA İnternet/Mobil’de!

KOBİ Kredisi, Garanti BBVA İnternet/Mobil’de!

KOBİ Kredisi, Garanti BBVA İnternet/Mobil’de!

Grup Emeklilik

Birikimleriniz değerlensin, emekliliğiniz refah içinde geçsin.

Birikimleriniz değerlensin, emekliliğiniz refah içinde geçsin.

444Kobi

KOBİ Danışma Hattı'ndan her konuda bilgi alabilirsiniz.

KOBİ Danışma Hattı'ndan her konuda bilgi alabilirsiniz.