YatırımFonları

Kazandıran Yatırım Enstrümanları

.

Garanti yatırım fonları, birikimlerinizin repo, tahvil ve hisse senedi gibi çeşitli sermaye piyasası araçlarından oluşan portföyde değerlendirilmesini sağlayan yatırım enstrümanlarıdır. Profesyonel fon yöneticilerimiz tarafından etkin şekilde yönetilen yatırım fonları, riski dağıtır ve maksimum getiriyi hedefler. Üstelik yatırım fonu işlemleriniz için ayrı bir hesap açmanıza gerek kalmaz, mevcut vadesiz hesaplarınız üzerinden fon işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Yatırım fonlarınızın performansını günlük olarak takip edebilir, Garanti BBVA İnternet’te, Garanti BBVA ATM'lerde, 444 0 333 Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi’nde ve Garanti BBVA şubelerinde işlemlerinizi kolayca gerçekleştirirsiniz.

Detaylı bilgi ve hızlı fon bilgileri için tıklayın.     

 

 • Özellikler

  • Profesyonel yönetim: Yatırım fonlarınız, Garanti Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından uzmanlıkla ve tecrübeyle yönetilir. Vade, temettü, kupon ödemesi gibi işlemleri profesyonel fon yöneticilerimiz sizin için takip eder.
  • Risk Dağılımı: Yatrım fonları; repo, tahvil, hisse senedi gibi farklı yatırım araçlarına yatırım yaparak riski dağıtır ve getiriyi maksimize etmeye çalışır.
  • Likidite: İstediğiniz an yatırım fonlarınızın satışını yapabilirsiniz.Dilerseniz Fona Hemen Nakit hizmetimizi kullanarak ihbarlı fonlarda da fon bedellerinizi ihbar süresini beklemeden, anında nakde çevirirsiniz.
  • Şeffaflık: Yatırım fonunuzun günlük, haftalık ve aylık değer bilgilerine gazete ve dergilerden, Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’ndan, Garanti BBVA ATM’lerinden, 444 0 333 Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi’nden ve şubelerimizden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Mal Varlığının Korunması: Yatırım fonları içerisindeki mal varlıkları pay sahiplerine aittir. Yatırım fonu nam ve hesabına Takasbank’ta saklanır. Fon, tüzel kişilik sahibi olmakla beraber fonun mal varlığı kurucudan ayrıdır. Ayrıca, Sermaye Piyasası Kanunu uyarınca fon mal varlığı rehnedilemez, teminat gösterilemez ve üçüncü şahıslar tarafından haczedilemez. Yatırım fonları SPK ve bağımsız denetim kuruluşları tarafından denetlenir.

  Yatırım fonuna yatırım yaparken nelere dikkat etmelisiniz?

  • Fonun karşılaştırma ölçütlerini dikkate alarak tercihlerinizi yapmalısınız ve fonun performans takiplerini bu ölçütlerle karşılaştırmalı olarak gerçekleştirmelisiniz.
  • Yatırım fonu tercihinde, piyasanın geleceğe ilişkin beklentilerini de dikkate almalısınız.
  • Getiri analizlerini yaparken geçmiş dönem getirilerinin, gelecek dönem getirisi için garanti teşkil etmediğini bilerek değerlendirme yapmalısınız.
 • Sıkça Sorulan Sorular

  "Yardım ve Öneriler" bölümümüzden aşağıdaki soruların sizin için faydalı olabileceğini düşündük...

  VIOP'ta (Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası) işlem yapmanın avantajları nelerdir?

  Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası yatırımcıya açığa satış imkanı tanımaktadır. Etkin bir şekilde alternatif yatırım araçlarına dağıtma imkanı sunmaktadır.

  Detaylı bilgiKatılım oranı nedir, nasıl hesaplanır?

  Katılım oranı birim pay başına düşen opsiyon miktarı olup opsiyon alımı için kalan paranın opsiyon fiyatına bölünmesiyle bulunan miktardır.

  Detaylı bilgiAta Yatırım Fonları hakkında bilgi alabilir miyim?

  ATA Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. fonlarının alım-satım işlemleri Garanti BBVA İnternet Bankacılığı aracılığı ile gerçekleştirilebilmektedir.

  Detaylı bilgiİnternetten VIOP işlemleri yaparken işlem saatleri, teminat gönderme, teminat tamamlama çağrısı (Margin Call) ve temerrüt esasları nelerdir?

  İnternet üzerinden yapacağınız VIOP İşlemlerini VIOP seans saatlerinde gerçekleştirebilirsiniz. Seans bitiminden itibaren ilk 10 dk içinde verdiğiniz emirler iptal edilecektir.

  Detaylı bilgi

İlginizi çekebilir...

Yatırım Sepeti

Birikimleriniz, size en uygun Yatırım Sepeti'nde büyüsün.

Yatırım Sepeti
Flexi Fon

Hisse senedi piyasasındaki yükselişlerden faydalanma fırsatı yakalayın!

Flexi Fon
Fon Biriktiren Hesap

Düzenli yatırım ödemelerinizi kredi kartınızla yapın.

Fon Biriktiren Hesap