Garanti BBVA Blog’un 2020'de En Çok Sevilen 10 İçeriği

Evde eğitim alabileceğim online adresler neler? Kredi kartı güvenliğini nasıl artırabilirim? Doğalgaz faturamı düşürmek için hangi önlemleri almalıyım? Güvenli internet alışverişi için hangi noktalara dikkat etmem gerekir?

Bunun gibi birçok soruyla kapattık 2020 yılını... Yıl boyunca ürettiğimiz içeriklerle, dijital dünyadaki yenilikleri görmenizi, finansal okuryazarlığınıza katkıda bulunmayı, sürdürülebilir yaşam hakkında bilinçlenmenizi ve günlük yaşamınızı kolaylaştıracak pratik bilgiler vermeyi amaçladık. Garanti BBVA Blog’un bu yıl en çok sevilen 10 içeriğini takdirinize tekrar sunuyoruz.

 

1) 5 Soru ve Cevap ile Yatırım Fonları

Yatırım fonu nedir? Diğer ürünlerden farkı nedir? Yatırım fonu tercihi nasıl yapılır? Fon yatırımında dikkat edilmesi gereken noktalar neler? gibi sorulara cevap verdiğimiz bu içerik, yatırım dünyasına giriş yapmak isteyenler için bir başucu kaynağı oldu.

 

2) “İşte Şimdi Öğrenmenin Tam Zamanı!’’ Dedirten 5 Online Kaynak

 

Sık sık öğrenmenin yaşı ve zamanı olmadığını duysak da gündelik yaşamın koşuşturmasında kendimizi geliştirmeye uygun ortam ve zaman bulamayabiliyoruz. Son birkaç aydır birçok eğitim kurumunun içeriklerini dijital ortama taşımasıyla, kendimizi online ortamlarda geliştirmenin pek çok yolunu edindik. Bu içeriğimizde, nitelikli Türkçe eğitim kaynaklarını derleyerek bu konuda arayışı olanlara sunmuştuk.

 

3) Minimalist Dolabın Sırları: Bu 7 Yöntemle Evdeyken Kolayca Dolabınızı Sadeleştirin!

 

‘’Az çoktur’’ mottosuna sahip minimalist yaşam felsefesini dolaplarınızda uygulamaya ne dersiniz? Böylece fazla kıyafetlerinizden kurtulurken, evinize de ferahlık getirebilirsiniz. Eski ve kullanmadığınız kıyafetleri, geri dönüşüme vermek, bağışlamak, sevdiklerinizle paylaşmak gibi seçeneklerle elden çıkarabileceğinizi anlattığımız bu içerikte, minimalizme evlerimizde başlamamız için birkaç öneri vermiştik.

4) İnternetten Alışveriş Yaparken Korkmaya Gerek Yok: 5 Güvenlik Önerisi

 

Bu yıl online alışveriş yılı oldu desek abartılı olmaz. Haliyle 2020 önlemlerin ve internet işlemlerinin artış gösterdiği bir yıl oldu. Fiziksel alışverişin azalmasıyla da hemen herkes online alışverişe yöneldi. Bu da güvenlik konusunun altını çizmemiz için yeterli bir sebepti. Online alışveriş güvenliği hakkında dikkat edilmesi gereken 5 noktayı anlattığımız bu içerik, temel önlemleri almanız için pratik rehber.

5) Kış Kapıda: Doğalgaz Faturalarınız için 6 Tasarruf Önerisi

 

Alabileceğiniz küçük önlemlerle doğalgaz faturalarınızda %70’e kadar tasarruf sağlayabileceğinizi biliyor muydunuz? Dekorasyon, yalıtım, tesisat bakımı gibi yöntemlerle evinizdeki ısıyı uzun vadede korurken daha düşük meblağlarda doğalgaz faturalarına ulaşabilirsiniz. Bu içeriğimiz gözünüzden kaçtıysa buyurun.

 

6) Dünyanın Kültür Sanatına Evinizden Ulaşabileceğiniz 4 Online Adres

 

Sağlığımız için evlerimizde kaldığımız süreçte, kültür sanattan uzak kalmamak için en kullanışlı 4 online adresi seçmiştik. Online sergiler, tiyatro, film gösterimleri, dijital konserler derken, oturduğumuz yerden kültür sanata doyabileceğimiz pek çok platform bulunuyor. Evdeyken bu etkinliklerin tadını çıkarmaya devam etmek isteyenleri şöyle alalım.

7) Evde Hem Tasarruf Yapın Hem Sürdürülebilir Yaşama Katkı Sunun!

 

Gerekmediği sürece dışarıya çıkmadığımız gündelik hayatta, evde tasarruf yapmanın yollarını sıralamanın iyi bir fikir olduğunu düşünmüştük. Malum, evde kaldığımız süre arttıkça bu durum faturalarımıza yansıyor. Peki su, elektrik, doğalgaz faturasını azaltmak için neler yapabiliriz? Market alışverişlerimizi nasıl daha bilinçli yapabiliriz? Bu öneriler gözünüzden kaçtıysa buyurun okumaya.

8) Yeni Bir Yaşam Biçimi: Paylaşım Ekonomisi

 

‘’Bir hizmet satın almak istiyorum ama onu sıfırdan almak yerine, yalnızca kiralamak istiyorum…’’ İşte bu cümle, son yılların yükselen ekonomisinin kapısını aralamıştı: Paylaşım Ekonomisi. Bu ekonomide insanlar, sahibi oldukları veya kullanmadıkları malları, başkalarının kullanımına sunuyor. Tamamen ‘paylaşıma’ dayalı bu yeni ekonomi hakkında şöyle incelikli bir yazı kaleme almıştık.

 

 

9) Kredi Kartı Güvenliğinizi Artırmak için 6 İpucu

 

İnternet kullanımın yaygınlaşmasıyla kredi kartı güvenliği de ekstra önem kazanmaya başladı. Kimlik avı, sahtecilik derken pek çok siber suç kredi kartları üzerinden yapılmaya başlandı. Bu videomuzda, kredi kartı güvenliğini artırmanın yollarını oldukça basit bir şekilde aktarmaya çalıştık.

 

10) Evdeki Zamanını Kendini Geliştirerek Değerlendirmek İsteyenlere 7 Online Adres

Günümüz teknolojisinin eğitim alanında sunduğu imkânları düşünürsek, bugün sadece internet üzerinden pek çok bilgiyi edinmek mümkün. Özellikle pandemi döneminde sıkça başvurulan online eğitim platformları arasından en kapsamlı olanları sıralayarak, kendini geliştirmek isteyenlere sunduk.

 

2021’de dopdolu içeriklerle blog yolculuğumuza devam edeceğiz!