Daha Güvenli Alışverişin Yolu Hangi Kartlardan Geçiyor?

Hem online hem de fiziki alışverişlerde kart kullanımı giderek daha fazla ağırlık kazanırken çeşitli güvenlik kaygılarını da beraberinde getiriyor.

Bir tıkla rahatça internetten ya da telefondan alışveriş yapmayı çok seviyor ancak kendinizi tam anlamıyla güvende hissetmiyor musunuz? Veya herhangi bir mağazada ödeme sırasında kartınızı uzattığınızda kişisel bilgilerinizin görülmesi sizi rahatsız mı ediyor? Anında ve güvenli alışveriş yapmak mümkün mü?

İşte bu çekinceleri gidermek için her geçen gün yepyeni teknolojiler karşımıza çıkıyor; herhangi bir kişisel bilgi içermeyen yüksek güvenlikli kartlardan fiziksel varlığı bulunmayan sanal kredi kartlarına kadar…

Giderek daha çok kişi tarafından tercih edilen bu kartlar hem kart bilgilerinizi hem de alışveriş bütçenizi dilediğiniz şekilde yönetebilmek için güvence veriyor.

Peki bu kartlar nelerdir? Nasıl alınır? Avantajları nelerdir?

 

 

Sanal Kredi Kartı Nedir? Nerede ve nasıl kullanılır?

Sanal kredi kartı mevcut kredi kartınıza bağlı olarak açılan, somut bir varlığı olmasa da aynı kredi kartı gibi kullanabileceğiniz bir karttır.

Kart başlangıçta ‘0 limitle’ gelir ve kullanacağınız limiti ihtiyaçlarınız doğrultusunda siz belirlersiniz. Bu tutar mevcut kredi kartı limitinizden aktarılır.

Diğer kredi kartlarında olduğu gibi sanal kredi kartı kullanırken de dilerseniz taksit, puan biriktirme ve özel indirim gibi avantajlardan faydalanabilirsiniz. Çoğu sanal kredi kartında harcamalar ve taksitler, ana kartınızla aynı ekstrede görüntülenir.

Garanti BBVA sanal kredi kartları ile daha güvenli ve avantajlı alışveriş dünyasına adım atmak için Garanti BBVA İnternet ve Mobil’den veya BonusFlaş’tan sanal kredi kartına başvurabilirsiniz. Ayrıca bonus.com.tr’den Bonus kart başvurusu yaptığınız sırada sanal kartınızı anında oluşturabilirsiniz. Başvurunuzun onaylanması durumunda kartınızın teslim edilmesini beklemeden hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

Son Teknoloji Kartınız Bonus Diji ile Kart Bilgileriniz Gizli, Alışverişiniz Güvenli!

Sanal kredi kartları dışında güvenliğinizi garanti edecek başka bir alternatifiniz daha var. Bu kartlar, güvenlik söz konusu olduğunda sanal kredi kartlarının taşıdığı hemen hemen tüm önlemleri barındırıyor.

Dilerseniz kart bilgilerinizi sadece kendinizin girebildiği BonusFlaş, Garanti BBVA Mobil ve İnternet kanallarında görüntüleyebiliyorsunuz.

Başvurunuz onaylandığı andan itibaren kartı teslim almaya bile gerek kalmadan, internet alışverişi yapabiliyor, BonusFlaş üzerinden QR ve mobil ödeme özelliğini de kullanabiliyor, GarantiPay ile de alışveriş yapabiliyorsunuz. Fiziki kartınız size teslim edildiğinde dilerseniz Bonus Diji’yi fiziki mağazalarda da kullanılabiliyorsunuz.

Bonus Diji taksitli alışverişin yanı sıra, bonus kazanma seçeneği de sunuyor. ‘Öde ve geç’ özelliği bulunan Bonus Diji ile temassız okuyucusu olan tüm noktalarda 250 TL ve altındaki işlemleri şifreye ve imzaya gerek kalmadan 1 saniyeden kısa süre içinde gerçekleştirebiliyorsunuz.

Garanti BBVA kredi kartı sahibi olanlar, Garanti BBVA İnternet ve Mobil’den, BonusFlaş ya da bonus.com.tr’den Bonus Diji kredi kartına başvurabiliyor.

“Daha güvenli alışveriş için hangi kartları kullanmalıyım?” sorusuna yanıt bulduğunuza göre size rahat alışverişler dileriz!

 

 

Burada yer alan yazılar, finansal bilgiler, birikim ve tasarruf önerileri, genel yorum ve tavsiyelerden oluşmakta olup yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım, birikim ya da tasarruf kararı verilmesi ve hareket edilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.