KuklaAtölyeleri

Hayallerime dokunuyorum!

.

Garanti BBVA’nın sponsorluğunda gerçekleştirilen “Hayallerime Dokunuyorum” projesi, binlerce çocuğun hayallerini gerçekleştirmek için başladı. UNİMA(Uluslararası Kukla ve Gölge Oyunları Birliği )üyesi olan Çocuk Eğlenceleri ve Kukla Gösteri Merkezi, büyük bir kültür ve sanat hizmetini gerçekleştirmek için yollara koyuldu.
“Hayallerime Dokunuyorum!” projesi yurdumuzu il il gezen, her yıl bir ilde 2 ay boyunca süren kukla atölyelerinden oluşuyor. Projenin ilk durağı 2011 yılında Ankara’da 80 anaokulunda, 3000 çocukla, 2. durak ise 2012 yılında Sakarya’da 40 anaokulunda 2000 çocukla, 3. Durak 2013 yılında Zonguldak’ta 43 anaokulunda 2000 çocuk, 4.Durak 2014 yılında Kocaeli, de 2000 çocuk, 5. Durak 2015 yılında Konya’da 2000 çocuk, 6. Durak 2016 yılında Gaziantep’te gerçekleşti.
Ve şimdi Kukla atölyeleri 2017 yılında 15000. Çocuk için   Samsunda 40 anaokulunda,2000 çocuğun hayallerini gerçekleştirmek için yollara koyuluyor.

  • Özellikler

    Garanti BBVA’nın katkılarıyla, Kültür ve Turizm Bakanlığı kukla sanatçısı ve UNESCO Somut olmayan kültürel miras taşıyıcısı unvanlı Rıdvan Pars yönetimindeki atölyeler 9 Ocak – 9 Mart tarihleri arasında yapılacak. Atölyelere katılan çocukların hayalleri, farklı karakterlere dönüşecek ve geleceğin gizli sanatçıları ortaya çıkacak. Projede yer alan çocuklar, atölyeye aileleri ile katılarak hayallerini onlarla paylaşacak. Keyifli ve bir o kadar da eğlenceli olan sanat atölyeleri kapsamında, aileleriyle birlikte çocuklar kendi kahramanına can verecek. Böylece, minikler ve ailelerine keyifli ve eğlenceli bir sanat ortamı yaratılmış olacak. Hayalleri canlandıracak doğal malzemeler her zamanki gibi kursiyerlere ücretsiz verilecek.
    Atölyelerin sonunda, en başarılı kuklaları yapan 75 çocuk finale kalacak ve en başarılı 10 çocuk her zaman olduğu gibi ödüllendirilecek. Diğer 5 kuklayı yapan çocuklar da ilk üçe girenlerle birlikte kukla tiyatrosu ekibini oluşturacak. Ekibin tasarladığı 10 kuklayla 12 Mart’ta basın ve protokolün davet edileceği gala yapılacak.

İlginizi çekebilir...

Tam Destek

Bankanızın desteği her zaman yanınızda.

Tam Destek

Geniş Garantili Aile Sigortası

Hem sizi hem ailenizi kazalara karşı güvence altına alır.

Hem sizi hem ailenizi kazalara karşı güvence altına alır.

https://sube.garantibbva.com.tr/isube/login/login/passwordentrypersonal-tr

Parolanızı anında alın, işlemlerinizi dilediğiniz yerden yapın.

Parolanızı anında alın, işlemlerinizi dilediğiniz yerden yapın.