İstanbul ModernAtölyeleri

Garantili Gelecek sahibi çocuklar İstanbul Modern'deki atölye çalışmalarına davetli!

.

Garantili Gelecek sahibi çocuklar İstanbul Modern Sanat Müzesi’nde düzenlenen etkinliklere ücretsiz olarak katılıyor, modern ve çağdaş sanatı tanıyor ve yaratıcılıklarını geliştiriyorlar.

Siz de çocuğunuzun bu birbirinden güzel etkinliklere ücretsiz olarak katılmasını isterseniz kayıt yaptırmanız yeterli!

Nasıl kayıt yaptıracaksınız?

Etkinlik tarihinden en az 3 gün önce, hafta içi her gün 10.00 – 18.00 saatleri arasında 0212 334 73 41 no’lu telefondan rezervasyon yaptırılmalıdır.

Etkinliklere katılım kontenjanla sınırlıdır. Her bir etkinliğin kontenjanı etkinlik detaylarında belirtilmiştir.

Adres: Meclis-i Mebusan Cad. Liman İşletmeleri Sahası Antrepo No:4 34433 Karaköy - İstanbul

Etkinlikler

1. Şekillerin Peşinde

Yaş grubu: 4-5 Yaş

Detay: Oyun temelli bir etkinlik olan Şekillerin Peşinde, müzenin koridorlarında gezerken uzman eğitmenlerin çocuklara gösterdikleri geometrik şekillerin benzerlerinin hangi sanat yapıtlarında var olduklarını bulunması ile başlıyor.  Atölye çalışmasında çocuklar; üçgen, kare ve daire gibi geometrik şekillerin izdüşümlerini, Geçmiş ve Gelecek sergisinde yer alan İhsan Cemal Karaburçak’ın “Abstre Peysaj”, Adnan Çoker’in “Retropektif II” ve Olafur Eliasson’un “Kırmızı Duygusal Küre” adlı sanat çalışmalarında arıyor. Bu sanat çalışmalarının renklerini ve dokularını inceledikten sonrayapışkan şekillerle ve boya kalemleriyle bir sanat çalışması yaparak etkinliği tamamlıyorlar.

Etkinlik Tarihi: 13 Haziran Cumartesi 13.00 - 14.00 arasında yapılacaktır.

Süre: 60 dk.

Kontenjan: 5 kişi

2. Masallar, Oyunlar ve Resimler

Yaş grubu: 4-6 Yaş

Detay: “Ressam ve Resim” adlı Mehmet Güleryüz retrospektifine paralel, 4-6 yaş grubu çocuklar için hazırlanan özel sergi gezisi birbirini takip eden dört etkinliği içeriyor. Birinci etkinlikte çocuklar, Mehmet Güleryüz ile gerçekleştirilen video röportajı seyrederek sanatçıyı tanıyor. İkinci etkinlikte dinledikleri bir masaldan, bir bulmacadan ve kostüm giyerek oynadıkları bir drama oyunundan yola çıkarak sergide yer alan üç ayrı sanat eserini arayıp buluyorlar. Üçüncü etkinlik, bu eserlerin sözlü olarak çözümlenmesini ve Güleryüz’ün “Caz ‘Amon Ra’”adlı eserinden yola çıkarak özel hazırlanan yap-boz oyununun oynanmasını içeriyor. Dördüncü ve son etkinlikte ise çocuklar, inceledikleri eserleri, yine aynı eserlerden yola çıkarak hazırlanan çalışma kağıtları üzerinde çizimler yaparak yeniden yorumluyor.

Etkinlik Tarihi: 14 Haziran Pazar 13.30 – 14.30 arasında yapılacaktır.

Süre: 60 dk.

Kontenjan: 5 kişi

3. Resim mi, Heykel mi?

Yaş grubu: 6-7 Yaş

Detay: Resim ve heykel arasındaki benzerlik ve farklılıkların ele alındığı atölyede çocuklar, özel olarak üretilmiş kartonlara resimler yapıyor ve bu karton parçalarını birbirine birleştirerek üç boyutlu bir form yaratıp bu formun nitelikleri üzerine düşünüyor. Atölye, resim ve heykel sanatı hakkında yapılan kısa münazaranın ardından Tony Cragg’in “Çirkin Yüz”, Erdağ Aksel’in “Suzan II”, Fahrelnissa Zeid’in “Cehennemim”, Ekrem Yalçındağ’ın “Kontrastlar” adlı sanat çalışmalarının incelenmesiyle tamamlanıyor. Böylece çocuklar; boyut, hacim, mekan kavramlarını resim ve heykel sanatı temelinde düşünerek, bir sanat izleyicisi olmanın ilk adımını atıyor.

Etkinlik Tarihi: 20 Haziran Cumartesi 13.30 – 14.30 arasında yapılacaktır.

Süre: 60 dk.

Kontenjan: 5 kişi

4. Sanat Kaşifleri

Yaş grubu: 7-10 Yaş

Detay: “Ressam ve Resim” adlı Mehmet Güleryüz retrospektifine paralel olarak 7-10 yaş grubu çocuklar için hazırlanan özel sergi gezisinde çocuklar; Mehmet Güleryüz’ün video röportajı seyrediyor, bulmacalardan yola çıkarak sergide yer alan sanat yapıtlarını keşfediyor, bir sanat yapıtının kavram haritasını oluşturuyor, sanatçının “Kurtarıcı” adlı eserinden yola çıkarak masallar tasarlıyor ve “Troleybüs Biletçisi” adlı resimden esinlenerek çizimler yapıyor.

Etkinlik Tarihi: 28 Haziran Pazar 15.30 - 16.30 arasında yapılacaktır.

Süre: 60 dk.

Kontenjan: 5 kişi

* Etkinliklere katılımın düşük olması durumuna bağlı olarak katılım talebinizi ilettiğiniz atölyenin başka bir tarihe ertelenmesi mümkün olabilecektir.

 

İlginizi çekebilir...

Minimatik

Para biriktirmeyi öğretmenin en eğlenceli yolu...

Minimatik

Geniş Garantili Aile Sigortası

Hem sizi hem ailenizi kazalara karşı güvence altına alır.

Hem sizi hem ailenizi kazalara karşı güvence altına alır.

https://sube.garantibbva.com.tr/isube/login/login/passwordentrypersonal-tr

Parolanızı anında alın, işlemlerinizi dilediğiniz yerden yapın.

Parolanızı anında alın, işlemlerinizi dilediğiniz yerden yapın.